Kõik koolitused ühest kohast!

Leia sobiv koolitus Eesti kõige põhjalikumast koolitusportaalist
Tagasi

Hooldustöötaja, tase 3 koolitus koos esmaabiandja väljaõppe ja toiduhügieeni koolitusega

Koolituse lõpuks mõistavad ja oskavad osalejad rakendada kõiki oskusi ja teadmisi, mis on vajalikud professionaalse hooldustöötajana töötamiseks, vastavalt kutsestandardis, tase 3 välja toodud kompetentsidele.

Kõik, mida osalejad koolitusel õpivad, järgib hooldustöötaja, tase 3 kutsestandardis kirjeldatud kompetentse.

Seega pärast koolituse edukat läbimist avaneb võimalus taotleda “Hooldustöötaja, tase 3 kutset”, mis on ametlik tunnustus teie pädevusest ja kvalifikatsioonist selles valdkonnas. Kutsetunnistused annab välja Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon. Lisateavet kutse taotlemise protsessi kohta leiate nende ametlikult veebilehelt www.eswa.ee.

Eesmärk

Anda osalejale hooldaja tööks vajalikud teadmised, oskused ja praktiline kogemus, et parandada hooldatava elukvaliteeti.

Samuti on eesmärgiks valmistada ette hooldaja, kes toetab ja abistab abivajajat väärika elu korraldamisel ning tagab võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamise vastavalt individuaalsele plaanile.

Sihtgrupp

  • Koolitus on suunatud neile, kes soovivad alustada tööd hooldajana hoolekandeasutustes või juba töötavad selles valdkonnas ja tahavad täiendada oma teadmisi ning oskusi.
  • Koolitus sobib ka avahooldajatele, kes on vastava ettevalmistusega koduteenuseid osutav isik.
  • Samuti sobib see koolitus neile, kes soovivad omandada teadmisi ja oskusi, et pakkuda parimat hooldust oma lähedastele kodustes tingimustes.

Koolituse sisu

  • Sissejuhatus hooldustöötaja töösse, hooldustöötaja kutse taotlemine, terminoloogia (2h)
    • Hooldustöö: (ajalugu, põhimõtted, eesmärgid, kesksed mõisted); inimene (tervis, keskkond, hooldustegevus); terviklik inimkäsitlus.
    • Hooldustöötaja (olemus, isiksusomadused ja tööülesanded).
    • Kutse taotlemine ja kutsestandard (taotluse esitamine e-taotluskeskkonnas “Spoku”, info saamine, nõuded ja dokumendid, vormid, esitamis- ja vestluste ajad).
  • Hooldustöötaja kutse-eetika. Hooldustöötaja tööd puudutav seadusandlus (4h)
    • Kutse-eetika (eetilised põhimõtted, Sotsiaalala Töötaja Eetikakoodeks, aitaja eetika).
    • Hooldustöötaja tööd puudutav seadusandlus (sotsiaalvaldkond, tervishoiuvaldkond ja kohalik omavalitsus).
  • Hooldusplaan ja selle täitmine (4h)
    • Elamistoimingut, elukaar, sõltuvus/sõltumatuse telg, elamistoiminguid mõjutavad tegurid, Hooldamiseindividuaalsus
    • Hooldusplaan
      • mis on õenduslugu ja õendusplaan
      • mis on hoolduslugu ja hooldusplaani
      • miks on vajalik?
      • hooldusloo koostamine
      • hooldusplaani 5 etappi
      • hooldusplaan
      • hooldusplaani plussid ja miinused.
  • Suhtlemine, klienditeenindus (6h)
    • Klienditeeninduse põhimõtted. Abistav suhtlemine.
    • Suhtlemist soodustavad ja takistavad tegurid. Kontakti loomine.
    • Aktiivne kuulamine ja kuulamistõkked. Kehakeel ja ruumisuhted.
    • Enesekehtestamine: mina-sõnumid, kolmeosaline sõnum, „rikkis plaat“.
    • Konfliktikäitumine ja keerulised olukorrad.
    • Meeskonnatöö põhimõtted hooldustöös.
  • Suhtlemine dementsussündroomiga inimestega (6h)
    • Demetsussündroomi avaldumine, sümptomid.
    • Dementsussündroomi erinevad astmed.
    • Diagnoosimine ja ravi.
    • Dementsussündroomiga inimesega suhtlemine.
  • Esmaabi (16h)
    • Esmaabi olemus
    • Õnnetusolukorra hindamine
    • Tegutsemine õnnetusolukorras ja ohutuse tagamine
    • Hädaabi kutsumine (suhtlemine häirekeskusega)
    • Kannatanu seisundi hindamine
    • Edasise tervisekahju ennetamine
    • Eluohtlikud seisundid (südameinfarkt, ajuinfarkt, ägedad allergilised reaktsioonid, verejooksud, ägedad traumad, kopsuvigastused, diabeetiline kooma, anafülaktiline šokk)
    • Esmaabi teadvusetuse korral
    • Esmaabi erinevate traumade korral
    • Esmaabi erinevate äkkhaiguste korral (minestus, astmahoog, epilepsiahoog, äge kõhuvalu, äge vedeliku kaotus)
    • Esmaabi lämbumise, uppumise, mürgistuse, põletuse, elektrilöögi, külmakahjustuse korral
    • Šokk ja šokiseisundis kannatanu abistamine
    • Elustamise ABC (täiskasvanud, laps, imik)
    • Praktiline õpe mannekeenil (sh elustamisaparaadi AED kasutamine)
    • Praktiline õpe (erinevate situatsioonide lahendamine)
  • Töötervishoid (2h)
    • Riietus, jalanõude valik, tubade ja oma toimingute planeerimine, tööõnnetuste ennetamine
  • Ergonoomika (6h)
    • Erinevad abivahendid (funktsionaalvoodi kasutus ja võimalused; ratastooli, tõstuki, rulaatori kasutus; asendi ja patjade valik
    • Kuidas valida sobilikku abivahendit arvestades hoolealuse vajadusi
    • Abivahendite kasutamine toetades erineva tegevusvõimega hoolealust
    • Asendravi ning kuidas toetada asendravi vajavat inimest
  • Hooldusabivahendid (3h)
    • Igapäevased pisivahendid (haaratsid, kuivad ja märjad kindad, niisutus/pesulapid, spriveed, vahud, nahasalvid, vedeliku absorbendid, kaitseriietus)
  • Erivajadusega inimeste hooldus (3h)
  • Arengupsühholoogia (6h)
    • Inimese elukaar ja elukaare etapid. Arengutegurid. Pärilikkuse ja keskkonna mõju.
    • Psühhosotsiaalne areng.
    • Kognitiivne areng.
    • Moraalne areng.
    • Sotsiaal-kultuuriline areng.
    • Emotsionaalne areng.
    • Hooldustöötaja kui abistaja roll inimese arenguetappide läbimisel.
  • Gerontoloogia, eakate hooldus, geriaatria alused (7h)
    • Mõisted: gerontoloogia, vananemine, geriaatria, geriaatrilised sündroomid,toimetulek
    • Vananemine ja sellega kaasnevad muutused organismis
    • Eakate hoolduse põhimõtted
    • Geriaatrilised sündroomid
  • Anatoomia, füsioloogia ja patoloogia alused (14h)
    • Eralane terminoloogia. Ülevaade inimkehast. Organid ja nende asetsus. Koed;
    • Katteelundkond;
    • Seedeelundkond;
    • Südame-veresoonkond;
    • Lümfisüsteem;
    • Kuse- ja suguelundkond;
    • Hingamis elundkond;
    • Sisesekretsioonielundkond;
    • Närvisüsteem;
    • Meeleelundid;
    • Skeletisüsteem;
    • Patoloogilised seisundid.
  • Hooldus erinevate haiguste korral (16h)
    • Elamistoimingud ja elundkondade haigused ja haige hooldus.
    • Haiguse põhjused, olemus ja eelsoodumuslikud tegurid
    • Haige esmased vajadused
    • Sisehaigused ja hooldus
    • Psüühika- ja käitumishäired
    • Neuroloogilised haigused ja hooldus
    • Kirurgilised haigused ja hooldus
    • Naha- ja suguelundite haigused ja hooldus
    • Nakkushaigused ja hooldus
    • Lamatised ja nende hooldus
    • Surm ja surnu hooldus.
  • Ravimiõpetuse alused (4h)
    • Farmakoloogia
    • Ravim
    • Ravimite erinevad vormid
    • Ravimite toime organismile
    • Ravimite manustamine
    • Ravimite kõrvaltoimed organismile
    • Teratogeenid
    • Toksiline toime organismile
    • Ravimmürgistus
    • Alternatiivid ravimitele
    • Rahvameditsiin ja ajalugu
    • Alternatiivmeditsiin
  • Hügieenihooldus ja ilutoimingud (6h)
    • Hügieeni- ja ilutoimingud: juhendamine, abistamine, tegemine ja korraldamine
    • Ilutoimingud (küünte lõikamine, lihtne maniküür, juuste hooldus ja habeme ajamine)
  • Aktiveerivad tegevused (8h)
    • Aktiveerivate tegevuste eesmärk ja mõju.
    • Tegevuseelduste hindamine.
    • Tegevuste korraldamine.
    • Aktiveerimine igapäevalu toimingutes.
    • Tegevuste meetodid. Loovad tegevused.
    • Individuaalne ja grupitöö. Juhendamine ja motiveerimine.
  • Seksuaalsus ja seksuaalkäitumise juhendamine (4h)
    • Seksuaalsuse kaasaegsed käsitlused.
    • Seksuaalsed õigused kui lahutamatu osa inimõigustest.
    • WAS kolmnurk: seksuaalõigused, seksuaaltervis ja seksuaalne nauding.
    • Seksuaalhariduse põhiteemad, sh ülevaade riikliku õppekava teemadest.
    • Lapse seksuaalne areng. Ohumärgid ja lipusüsteem.
    • Seksuaalne väärkohtlemine.
    • Seksuaalsusega seotud küsimused hoolekandes.
    • Probleemne seksuaalkäitumine eri kliendigruppidel.
    • Seksuaalsus vanemas eas. Dementsussündroom ja seksuaalsus.
  •  Toitumisõpetuse alused (6h)
    • Toitlustuse korraldamisega seotud järelvalveasutused ja õigusaktid
    • Tasakaalustatud toitumine (energiabilanss, energiavajadus, makro- ja mikroelemendid)
    • Toitumine erinevas eas ja erinevate terviseprobleemide korral
  • Toiduhügieen (6h)
    • Erinevad toiduvaldkondade järelvalvet teostavad ettevõtted ja toiduga seotud õigusaktid
    • Toiduhügieenis enim kasutatavad mõisted (ka ristsaastumine ja külmaahela katkemine)
    • Mõistate “põllult lauale” printsiipi
    • Toiduhügieeni eesmärk ja ülesanded
    • Bioloogilised, keemilised ja füüsikalised toiduga seonduvaid ohutegurid (k.a kahjurite mõju)
    • Isiklik hügieen
  • Korrastus- ja puhastustööd (8h)
    • Koristamise eesmärk
    • Hügieen
    • Mustus ja mustuse liigid
    • Aseptiline koristamine
    • Puhastusained ja nende liigitamine
    • Koristusmeetodid ja nende kasutamine koristamisel
    • Koristustekstiilid ja nende hooldus
    • Enimkasutatavad koristustarvikud
    • Enamlevinud pinnakatete omadused ja eripärad
    • Olulisemate ruumide koristamine (Koristusplaani koostamine: duširuum, tuba, WC, köök).
  • Praktika (80h)
  • Eneseanalüüsi koostamine ja selle esitamine (6h)

Maht: Kursus kestab kokku 260 akadeemilist tundi, millest 140 tundi moodustub auditoorne/veebipõhine töö ja praktika moodustub 80 akadeemilist tundi. 40 akadeemilist tundi moodustub iseseisev töö (testideks õppimine, kirjanduse lugemine, praktika aruande koostamine).

Täpsem koolituse informatsioon on õppekavas

Väljund: Täiskasvanute Koolituskeskuse tunnistus või tõend.

Lisainfo

  • Kursustele registreerimisel palume ettemaksu 10%, mis kursusele mitteilmumise korral tagasimaksmisele ei kuulu.
  • Hind sisaldab materjale ja koolituse lõpus väljastatavat tõendit
  • Isikutele, kes tulevad kahekesi lisa-allahindlus 10%!
  • Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr 258654.
  • Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel tulumaksu osa kursuse tasust

Registreerun koolitusele

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
kuu jooksul.