Seadmete efektiivsuse tagamine: OEE ja SMED (kiired tootevahetused)
Koolitusel tutvustatakse lean-tootmises laialt rakendatavat üheminutiliste üleminekute saavutamise metoodikat ja näidatakse, kuidas selle abil üleminekute aega oluliselt vähendada.
Tootmisprotsesside või teenuse osutamise sujuvus mõjutab meie võimet pakkuda kliendile tooteid ja teenuseid tähtaegselt, madalate kuludega ning konkurentidest kiiremini. Lean-mõtlemise läbivaks ideeks ongi keskendumine väärtuse loomisele, protsesside pidevale optimeerimisele ja kadude (raiskamiste) vähendamisele, et vähendada kulusid, lühendada läbivusaega ja tagada klientide rahulolu.
Klientide nõudmiste ja turu areng muudab tootmisseeriad üha väiksemateks. Järjest sagedamini tuleb seadmeid ümber seadistada. Hoolimata seadme maksumusest ei toimu seadistamise ajal toodete valmistamist. Praktika näitab, et sageli võtavad seadistamistsüklid aega 30 või enam minutit. Kui asju lähemalt uurida, siis selgub, et tegelikult saaks märksa kiiremini. Mida kriitilisem faktor ettevõte jaoks aeg, seda suuremat tähelepanu tuleb pöörata mittetootvatele ajamahukatele tegevustele, seal hulgas tootevahetustele.
Sihtgrupp:
Efektiivsust tõsta soovivate organisatsioonide juhid, juhtkonna liikmed ja vastutatavad spetsialistid, kes mõjutavad tootmist või teenuse osutamist.
Eesmärgid:
- anda osalejatele teadmised seadmete efektiivsuse (OEE) tagamisest, kiirete tootevahetuste põhimõtetest ja SMED-tehnikast;
- anda praktilisi näpunäiteid lean-põhimõtete ja tööriistade rakendamiseks;
- võimaldada arutelusid ja kogemuste jagamist rakendamiskogemuste ja saavutatud tulemuste osas.
Teemad:
- OEE (seadmete üldise efektiivsuse) arvutamine ja tagamine
- SMED (Single Minute Exchange of Dies) kiirete tootevahetuste tehnika
- Üleminekute hetkeolukord (ajad, tegevused)
- Välised ja sisemised üleminekud
- Tegevuste järjekorra määramine
- Tegevuste kiirendamise võimalused
- TPM
Koolituste käigus antakse ülevaade LEAN-põhimõtetest ning tehnikatest, koos asjakohaste praktiliste näidete ja illustreerivate materjalidega (s.h. fotod, videod). Koolituse lahutamatuks osaks on praktilised harjutused ja arutelud ning kogemuste vahetamine.
Koolitaja:
Urmas Ruubel on tootmise juhtimise ja LEAN-valdkonna konsultant. Ta omab üle 20 aasta praktilist kogemust tootmisjuhina ja konsultanditööga tegeleb alates 2014. aastast. Urmase läbiviidud nõustamis-, mentorlus- ja koolitusprojektid keskenduvad eelkõige muudatusteks vajalike tingimuste loomisele. Samas on ta tänu suurele praktilisele kogemusele valmis pakkuma ka praktilist laadi abi tootmise kitsaskohtedega tegelemisel.
Urmase põhilised nõustamisvaldkonnad on tootmisettevõtete efektiivsuse analüüsimine ja efektiivsuse tõstmise programmide elluviimine, LEAN-mõtteviisi ja tehnikate juurutamine (5S, VSM, Kaizen, SMED jne), LEAN- ja tootmise juhtimise alaste organisatsioonisiseste koolitusprogrammide läbiviimine. Samuti hindavad tootmisjuhid, meistrid ja spetsialistid kõrgelt Urmase poolt läbi viidud koolitusi ja mentorlusprogramme.
Koolitus on osa 7-päevasest koolitusest: LEAN-spetsialisti arenguprogramm
Koolitusfirma tutvustus
TJO Konsultatsioonid on Eesti üks juhtivaid konsultatsioonifirmasid juhtimissüsteemide arendamise, strateegilise juhtimise ja tootmise efektiivsuse tõstmise alal. Loen koolitusfirma kohta veel...