Kõik koolitused ühest kohast!

tk

Mida teha pärast motiveerivat koolitust?

Avaldatud: 19.09.2014 | Autor: tark.ee partner | Kommentaare: 0

Sügisene koolitushooaeg on täies hoos. Sel ajal võetakse taaskord käsile enesearendus, kas omal või tööandja initsiatiivil.

Kui koolitus osutus huvitavaks ja inspireeris Sind aga sa ei tea, kuidas uut infot võimalikult efektiivselt ära kasutada, siis alljärgnev artikkel annab selleks häid näpunäiteid.

Arvatavasti oled käinud nii mõnelgi koolitusel, pärast mida on su motivatsioon laes ja oled valmis mägesid liigutama. See on väga hea ja seda ongi meile tarvis, aga küllap oled isegi märganud, et motivatsioon ei ole püsiv. Enne koolitust polnud motivatsiooni ollagi, koolituselt tulles ajas ta lausa üle ääre ja võib kindel olla, et varem või hiljem ta jälle langeb. Mulle meeldib Zig Ziglari ütlus “Inimesed ütlevad sageli, et motivatsioon ei püsi. Sama on pesemisega ja seepärast soovitataksegi seda iga päev teha.” Seega motivatsiooni püsimiseks peame ennast iga päev motiveerima ja see on küllaltki raske ülesanne. Aga mida teha siis, kui on just käidud suurepärasel koolitusel, saadud hiigelkoguses motivatsiooni, uusi teadmisi ning nippe ja on soov sellest maksimumi võtta? Selleks, et tugevat väärtuslikku emotsiooni maksimaalselt ära kasutada, tuleb seda rakendada harjumuste loomiseks. Harjumused on automaatsed tegevused, mis ei nõua motivatsiooni. Nende loomisega kindlustad õpitud teadmiste kasutamise pikemalt ja ka rasketel aegadel.

Loo harjumusi, et ka madalama motivatsiooni korral edukalt edasi areneda.

Võimalik, et panid koolitusel kirja mõned tegevused, mida sa nüüdsest tegema kavatsed hakata, et oma elu täiesti uuele tasemele viia. See on suurepärane! Hakka neid tegema, aga kasuta saadud hoogu ka selleks, et mõelda välja, mis saab siis, kui sul ei ole võimalust, tahtmist või viitsimist seda samal kujul teha. Tükelda oma tegevus pisemateks sammudeks ja pane enda jaoks paika, mis on see kõige väiksem samm, mille sa iga päev kindlasti ära teed. Kui sul ei ole võimalik tunniks ajaks trenni minna, siis mida sa selle asemel teed, et harjumus alles jääks? Ära jäta seda tegevust täiesti ära, vaid tee näiteks 30 sekundi jooksul mõni pisike liigutus. Siruta ja venita ennast, pane tossud kas või korraks jalga ja võta uuesti ära, aga ära jäta seda täielikult tegemata, vastasel juhul ei muutu see sinu jaoks harjumuseks. Tee seda tegevust iga päev (ükskõik kui imepisike samm see ka pole) ja tähista oma saavutust. Ära ole kurb või löödud, et sa ei suutnud täna tund aega uuele tegevusele keskenduda. Ole õnnelik, et tegid midagigi ära ja tunne uhkust, et sa ei andnud täielikult alla.

Valmista ennast motivatsioonilanguseks ette ja pane paika, mis on kõige väiksem asi, mille sa ikkagi iga päev ära teed, kui see juhtub.

Vali välja 2-3 mõtet (ära proovi korraga kõike teha, tule teiste asjade juurde hiljem tagasi), mis sind selle koolituse jooksul kõige rohkem puudutasid ja mõtle välja, kuidas sa saaksid neid enda elus rakendada. Mitte lihtsalt mõni nädal nendega tegeleda ja siis ära unustada, vaid need harjumusteks muuta. Muuta need automaatseteks tegevusteks ja teha neid iga päev kas või elu lõpuni. Alusta võimalikult pisikestest asjadest ja kui need muutuvad sinu jaoks juba lihtsaks ja automaatseks, siis võta järgmine samm juurde. Sellise järk-järgulise arenemise juures võid olla kindel, et muutud iga päevaga paremaks ja väldid oma arenguteel suuri kõikumisi.

Arenda ennast samm-sammult edasi ja ära looda ainult motivatsioonile.

Olles ise tohutult paljudel koolitustel käinud ja neid ka ise läbi viinud, olen näinud, kui palju saadavast motivatsioonist läheb tegelikult raisku, kui meil ei ole plaani, kuidas tegevused harjumusteks muuta ja ka motivatsioonilanguse korral edasi toimetada. Soovitan soojalt saadud hoogu ära kasutada ja rakendada seda ka harjumuste loomiseks. Et harjumuste loomise kohta rohkem teadmisi saada, loe ka teisi harjumuste blogi postitusi, kus räägin kõigest lähemalt.

Artikli autor on Martin Mark
Allikas:  Harjumused.ee

Kirjuta kommentaar