Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Kõik oluline katseajast ja ülevaade kohtupraktikast

Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised katseajaga seonduvast ning soovitused vigade vältimiseks.

Koolitusel antakse ülevaade katseaja regulatsioonist töölepingu seaduses ja selle praktilisest kohaldamisest töösuhtes –  kui pikk võib/peab olama katseaeg, mida selle aja jooksul hinnatakse, kas ja kuidas katseaeg pikeneb, kui töötaja selle jooksul nt haige on, kuidas anda töötajale tagasisidet tema töösoorituste kohta, kui kaua peab tööandja „taluma“ töötaja mittesobimist, enne kui saab lepingu üles öelda, kuidas vormistada ülesütlemisavaldus ning kas peaks „varuma“ tõendeid juhuks, kui töötaja tööandja otsuse vaidlustab. Kuulajad saavad ülevaate viimaste aastate kohtupraktikast ja lektori soovitusi võimalike konfliktikohtade vältimiseks.

Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud tööandjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid- ja spetsialistid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted, juhatuse liikmed ja kõik teised teemast huvitatud.

Programm:

  • Katseaeg vs proovipäev – kumb või mõlemad?
  • Mida hinnatakse katseajal? Kas nõuded tervisele, teadmistele, oskustele, võimetele ja isikuomadustele peavad olema kuskil kirjas?
  • Millal katseaeg peatub/pikeneb ja kas selleks peab tööandja midagi tegema?
  • Kas pooled võivad kokku leppida, et katseaeg ei pikene?
  • Kas ja kuidas anda töötajale tagasisidet katseaja kestel tema tööga toimetulekust?
  • Kas katseaja ebarahuldavad tulemused vajavad mingil viisil dokumenteerimist? Millised võiksid olla tõendid, kui lepingu lõppemine vaidlustatakse?
  • Mida teha, kui töötaja teadmised, oskused, tervis ja võimed on suurepärased, kuid isiksusena absoluutselt kollektiivi ei sobitu või rikub tööandja sisekorrareegleid?
  • Kas ja millised on erisused raseda, väikelapse vanema või töötajate esindaja lepingu ülesütlemisel katseajal? Kes peab tõendama ja kuidas tõendada, kui vaidluse käigus tõstatuvad ebasoodsa või ebavõrdse kohtlemise teemad?
  • Millal otsustada leping katseaja eesmärgi mittetäitmise tõttu üles öelda – kas tohib juba esimesel töötamise kuul või peab ootama viimaste katseaja päevadeni?
  • Kui pikk ja põhjalik peab olema ülesütlemisavaldus? Etteteatamise kohustus?
  • Kas ka töötaja saab katseaja jooksul lepingu sama paragrahvi alusel üles öelda? Kas peab põhjendama?
  • Teemade juurde näited kohtupraktikast.

Koolitaja:
Thea Rohtla
Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist
Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1986. aastal. Tööõigusele pühendus 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Tallinna ja Harjumaa (praeguse Põhja Inspektsiooni) ühte töövaidluskomisjonidest, üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Omanimelist bürood juhib 2012. aasta veebruarist, 2014. aasta kevadest teeb koostööd Heli Raidve Tööõigusabi OÜ-ga. Thea on paljude tööõigusalaste artiklite ja väljaannete autor ning hinnatud lektor tööõiguse alal.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Kõik oluline katseajast ja ülevaade kohtupraktikast

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.