Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Klassifitseerimisest ehituses

Koolituse eesmärk on selgitada klassifitseerimise olemust, tutvustada ehitusvaldkonnas kasutatavaid klassifitseerimissüsteeme ning nende toimimise põhimõtteid.

Eestis kasutatakse üha laialdasemalt kaasaegseid BIM modelleerimise ja ehitusprojekti juhtimise lahendusi, aga koostööd ja infoliikumist ehituse elukaare erinevate osapoolte vahel saab veel väga palju parandada. Suurimad kitsaskohad on info liikumise ühtsete aluste ja kokkulepete puudumine. Ehitiste kõikidele osalistele arusaadavas ja loetavas formaadis kirjeldamine võimaldab muuta sektori tõhusamaks ja avama võimalusi täiendavaks standardiseerimiseks, automatiseerimiseks ja robotiseerimiseks. Ühtne klassifitseerimissüsteem teeb nii rahvuslikult kui rahvusvaheliselt arusaadavaks ja kasutatavaks teabe, mille puhul on lähtutud ühtsetest klassifikaatori koostamise põhimõtetest ja standarditest. Tuleb arvestada, et iga riigi ehitus- ja kinnisvarasektor on seotud nii oma traditsioonide, kohalike olude kui ka rahvuslike õigusaktidega, seega on iga riigi klassifitseerimissüsteemil alati omad eripärad. Käesolev koolitus annab ülevaate klassifitseerimisest ning selle rakendustest ehituses.

Sihtrühm:
Kõik ehitussektoris osalejad – projekteerijad, ehitajad, korrashoidjad, riigi- ja kov-ametnikud, ehitiste omanikud, ehitiste kasutajad.
Ehitusjuht (tase 6) omanikujärelevalve tegija kutse taastõendajad.

Koolituse sisu:

  • klassifitseerimise olemus ja funktsioneerimise põhimõtted
  • Eestis kasutatavate ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemide tutvustus
  • rahvusvahelised enam kasutust leidnud ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemid

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • saab aru klassifitseerimise vajadusest ühiskonnas ja eelkõige ehitussektoris
  • tunneb põhilisi ehitusvaldkonna üldkasutatavaid klassifitseerimissüsteeme
  • on võimeline klassifitseerima oma töövaldkonnas kasutatavat teavet

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.

Koolitaja:
Roode Liias
, Tallinna Tehnikaülikooli professor-praktik ning Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituudi külalisprofessor. Aastast 2005 on ta õppejõud ka Berliini Tehnika ja Majanduse Kõrgkoolis.
Roode Liias on lõpetanud majandusteaduskonna ehituse ökonoomika ja organiseerimise erialal ning kaitsnud majandusteaduste kandidaadi kraadi Moskva Ehitusinseneride Instituudis – MISI.
Roode Liias on EVS töögrupi TK36 juht (kinnisvara korrashoid). Samuti mitmete unikaalsete EVS standardite koostamise töögruppide juht (EVS 885:2005; EVS 807 2001/2004/2010/2016) ning konsultant/ekspert UNECE rahvusvahelistes töögruppides
Lisaks on Roode Liias juhtinud ja osalenud umbes poolesajas rahvusvahelises ning rahvuslikus ehitusvaldkonna uurimisprojektis.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Klassifitseerimisest ehituses