Hooldustöötaja, tase 3 lühikoolitus koos esmaabiandja väljaõppega ja toiduhügieenikoolitusega
Koolitus on mõeldud neile, kes töötavad hooldustöötajana hoolekande- või tervishoiuasutuses või on varasemalt töötanud hooldustöötajana vähemalt 4 kuud.
Koolituse eesmärgiks on valmistada ette hooldaja, kes toetaks ja abistaks abivajavat väärika elu korraldamisel ja võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamisele.
Koolituse läbinu on saanud vastavalt Sotsiaalhoolekande seadusele nõuetekohase ettevalmistuse, et osutada vahetul hooldustöötaja teenust. Lisaks on võimalik minna taotlema hooldustöötaja, tase 3 kutset.
Koolitus on kokku 104 akadeemilist tundi, millest 82 tundi auditoorset õpet toimub veebis, 10 tundi praktilist õpet (8 tundi esmaabi praktikum ja 6 tundi ergonoomika ja hooldusabivahendid) Tartus koolituskeskuses ja 8 tundi iseseisvat tööd (eneseanalüüsi vormistamine praktilise töökogemuse kohta).
Sihtgrupp:
Koolitus on mõeldud osalejale, kes töötab hooldustöötajana hoolekande- või tervishoiuasutuses või on varasemalt töötanud hooldustöötajana vähemalt 4 kuud.
Koolituse läbimise järel on võimalik töökogemust omaval hooldustöötajal minna taotlema hooldustöötaja kutset (tase 3). Kutse taotlemine pole kohustuslik.
Koolituse sisu:
- Hoolduse alused, sotisaal- ja tervishoiuteenuste korraldamine (4h)
- Hügieeni- ja ilutoimingute ning seksuaalkäitumise juhendamine (4h)
- Anatoomia, füsioloogia, patoloogia (4h)
- Töö erivajadustega inimestega (4h)
- Ergonoomika ja hooldusabivahendid (4h)
- Gerontoloogia ja eakate hooldus (4h)
- Arengupsühholoogia, inimese elukulg (4h)
- Suhtlemine, klienditeenindus (4h)
- Hooldustöötaja kutse-eetika ja kutse taotlemine (2h)
- Eneseanalüüs praktilise töökogemuse kohta (4h)
- Hooldus erinevate haiguste korral (8h)
- Majapidamistööde korraldamine (4h)
- Ravimiõpetuse alused, surija hooldus (4h)
- Aktiviseerivad tegevused (4h)
- Toitumisõpetuse alused (4h)
- Esmaabi (16h)
- Iseseisev töö (eneseanalüüsi koostamine) (8h)
Teemasid on võimalik võtta ka eraldi.
Õpiväljundid
Koolituse läbinu:
- tegeleb abivajaja probleemidega järgides kutse-eetikat ja hoolekandetöö õiguslikke aluseid;
- hindab abivajaja suutlikkust oma suhtlusvõrgustikuga suhelda, vajadusel abistab suhtlusel ja aitab säilitada suhteid;
- korraldab ja võimalusel kohandab vastavalt abivajaja seisundile ja vajadustele sobiva ja turvalise keskkonna, säästes seejuures ennast ja keskkonda;
- märkab abivahendi kasutamise vajadust lähtuvalt toimetulekuvõime langusest, abistab abivahendi hankimisel ja juhendab abivajajat selle kasutamisel vastavalt juhistele;
- vajadusel annab esmast abi;
- järgib oma töös toiduhügieeni nõudeid.
Koolitajad:
Ene Mattus on lõpetanud Tartu Kõrgema Meditsiinikooli üld- ja erakorralise meditsiini õenduse eriala ja omab pikaajalist töökogemust erakorralise meditsiini valdkonna
s. Lisaks on ta olnud eestvedaja projektijuhina maakondliku vigastuste ennetamise projektis rohkem kui 10 aastat ning pea sama palju töötanud ka Põlvamaa terviseedenduse koordinaatorina. Terviseedendaja IV kutsekvalifikatsioon.
Helle Känd on lõpetanud Tartu Riiklik Ülikool 1984. aastal (lastearsti diplom) ja Tartu Ülikooli 1993. aastal (perearsti diplom). Koolitamisega alusta Helle noore arstina – tervise, esmaabi ja vanemlust toetavate teemadega. Eriti tunnustatud ja soovitud on Helle intellektipuudega inimeste ja lapse vaimse tervise teemadel koolitama, mida ta on teinud üle Eesti erinevates asutustes. Tema valdkondade iseloomustamisel võib öelda, et need on teemad, mis tagavad heaolu, turvalisuse, mõistmise ja väärika elukvaliteedi. Teda võib pidada elukaare loojaks intellektipuudega inimestele (lasteade, küla, kool, kutseõpe, rehabilitatsioon ja teised toetavad teenused). Helle on Tartu Maarja Tugikeskuse juhataja/lastearst/perearst.
Kaido Voogla on töötanud pikalt massöörina erinevates spordiklubides ja ühes perearstikeskuses. 1998. aastal asus ta tööle Tallinna Kiirabisse parameedikuna, kus liikus edasi erinevatel ametipositsioonidel nagu vahetuse välijuht, operatiivjuht ja vajadusel II või III liikme asendus brigaadi koosseisus. Lisaks on ta kaasa tegev Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses erinevate vahendite, aparatuuri ja ergonoomika koolitamistel. Alates 2009. aastast viib Kaido läbi ergonoomika koolitusi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli erakorralise meditsiin tehnikutele ja hooldustöötajatele ning paljudele teistele koostööpartneritele. Ta töötab 2013. aastast ka Mediq Eesti OÜs tootejuhina invaabivahendite alal, kus tema spetsiifika on erinevad invatooted. Ta on ennast täiendanud Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, koolitustel Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Taanis.
Maiken Jaanisk on lõpetanud Tartu Ülilooli (MSc, psühholoogia) 2004 aastal. Varasemalt on ta õppinud ämmaemandust ja hilisemalt hooldustöötajaks (kutse tase 4). Aastal 2015 omandas ta täiskasvanute koolitaja kutse tase 6. Aastast 2000 on Maiken olnud aktiivne koolitaja meeskonnatöö, suhtlemise-, arengu- ja kriisipsühholoogia, kliinilise psühholoogia, geriaatria ja erivajadustega inimeste toetamise teemadel. Aastaid on ta olnud psühholoog-nõustaja töötukassa klientidele. Nõustamise teemad: igapäevaelu, suhete ja vaimse tervise probleemid, tööalane läbipõlemine, kriisinõustamine ja traumaga toimetulek, eneseanalüüs ja alateadvuse roll meie käitumisele.
Psühholoogina alustas Maiken tööd 2002. aastal Tartu Vanglas. Aastast 2004 on ta Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis psühholoogia õppejõud. Aastatel 2007-2019 oli ta kõrgkoolis kvaliteedijuht. Maiken on aastast 2019 kõrgkoolis tegevusjuhendajate juhtiv-õpetaja. Ühes aastas on tema õppetöö koormus umbes 500 akadeemilist tundi. Maiken õpetab kutseõppes suhtlemise aluseid, arengupsühholoogiat, kliendi seisundi terviklikku hindamist ja dokumenteerimist, erivajadusi, lapse arengu toetamist, meeskonnatööd, kriisipsühholoogiat ja lisaks on ta koolipoolne praktikajuhendaja tegevusjuhendajate õppekaval. Ta on stažeerinud Saksamaal ja Eestis erivajadustega isikute kogukonnateenusel.
Maiken on osalenud paljudes arendusprojektides ja -programmides, e-kursuste, õppekavade, koolitusmaterjalide väljatöötamises ja koostamises. E-õppe kursuse “Ärevushäirete KKT“ kvaliteedimärgi sai ta 2014.aastal. Koolitajana on Maiken ennast täiendanud viimastel aastatel peamiselt pedagoogika ja hooldustöö alastel täienduskoolitustel.
Aastast 2022 koolitab Maiken kogemusnõustajaid. Tema teemad on grupi- ja kriisitöömeetodid, eneserefleksioon ja praktika juhendamine.
Maire Aruots on lõpetanud Tartu Tervishoiukõrgkooli õenduse erialal ja vaimse tervise eriõppe erialal. Omab esmaabi koolitaja litsentsi. Maire on töötanud viimased 14 aastat Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis hoolduse erialal õppejõuna ning täiendanud end erinevatel erialastel täienduskoolitustel. Lisaks on Maire tegev ka koolitajana koolituskeskuses Luwi. Tema pikaajaline töökogemus täiskasvanute koolitajana annab tunnistust tema andragoogilisest pädevusest.
Tatjana Jušinski on lõpetanud Tartu Meditsiinikooli ning Tartu Ülikooli, omades terviseteaduse magistri kraadi (õendusteadus). Tatjana töötab SA TÜ Kliinikumi südamekliiniku erakorralise kardioloogia osakonnas intensiivraviõena ning õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, lisaks esmaabikoolitajana erinevates koolitusasutustes. 2012 aastal omistati Tatjanale ka aasta õe tiitel (erakorralise kardioloogia osakond, õde).
Tiiu Reitav on töötanud 15 aastat kinnisvarahoolduse alal. Hariduselt omab loodusteaduse magistrikraadi, lisaks on tal kutsetunnistused puhastustööde juhi, maastikuehitaja, kinnisvara hooldusjuhi ja halduri erialal. Alates 30.04.2014 omab ettevõtet Tiiu puhastus, mis tegeleb kinnisvarahooldusega. Andragoogilise pädevuse on ta omandanud läbi pikaajalise kogemuse puhastusteenindajate koolitamise alal, lisaks on ta ka retsenseerinud mitmeid lõputöid ning osaleb kutseeksamite komisjonis.
Miks puhastamine? Ilu on alati hinnatud … ja kas puhas on ilus – muidugi!
Tiiu Lepp on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli, kus töötas ka 12 aastat õppejõuna. On olnud Tartu H.Masingu koolis ravivõimlemise õpetaja ja füsioterapeut. Vahemikus 2000-2020 töötas ta Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia õppekaval õppejõuna ning koolitas teemadel nagu gerontoloogia ja geriaatria alused, igapäevaoskused, erivajadusega inimesed ja nende toimetulek, aktiveerivad tegevused. Tiiu on läbinud erinevaid täienduskoolitusi, sealhulgas ka andragoogika kursuse.
Lisainfo:
- Hooldustöötaja tase 3 kutse taotlemise eeltingimuste kohta saab täpsemalt lugeda SIIN
- Iseseisva tööna (8 tundi) vormistab koolitatav eneseanalüüsi praktilise töökogemuse kohta ja kaitseb selle koolituse viimasel päeval.
- Koolituse nõuetekohasele läbinutele väljastatakse koolituse lõputunnistus koos esmaabiandja väljaõppega.
- Koolitus on kokku 104 akadeemilist tundi, millest 82 tundi on auditoorne õpe, 14 praktiline ning 8 tundi iseseisvat tööd (eneseanalüüsi vormistamine praktilise töökogemuse kohta).
- Koolituse hind sisaldab osalemist koolitusel, juhendamist, 16-tunnist esmaabiandja väljaõppe koolitust, 6-tunnist toiduhügieeni koolitust, õppematerjale ning klassikoolituse korral kohvipause.
Koolitusfirma tutvustus
Luwi Koolituskeskus. Koolitame haridustöötajaid, lapsehoidjaid, hooldustöötajaid, tugiisikuid, tegevusjuhendajaid ja kogemusnõustajaid. Pakume esmaabi ja tööohutuse täiend- ja väljaõppekoolitusi. Koolitusi korraldatakse koostöös Koolituskeskusega Reiting. Loen koolitusfirma kohta veel...