Esmaabi sõja ja tuumakatastroofi korral
Koolituse läbinu teab, millised on võimalikud vigastused sõjapiirkonnas (k.a. keemia- või tuumarünnaku korral) ning oskab rakendada ennetusmeetmeid ja vajadusel pakkuda esmaabi.
Julgeolekuolukord Euroopas on muutunud äärmiselt pingeliseks ja sellest tulenevalt tekib suurem vajadus rääkida esmaabist ja selle eripärast lahingvigastuste korral. Koolitusel käsitletakse levinumaid lahingvigastusi ning tutvustatakse esmaabivahendeid, mida kasutatakse raskete vigastuste korral ning mis ei eelda meditsiinilist haridust.
Koolituse teisel poolel keskendutakse sellele, kuidas saab end kaitsta keemia- või tuumarünnaku ohu korral. Antakse ülevaade teadaolevatest keemiarelvadest ja nende toimest. Keemia- ja tuumarünnaku hirm on suur, kui inimeste teadmised nendest relvaliikidest on puudulikud. Koolitusel osalemine pakub teadmisi kuidas kaitsta end, oma pere, sõpru ja kolleege vastava ohu korral, andes seeläbi kindlustunnet.
Koolituse eesmärk on anda osalejatele vajalikud teadmised ning praktilised oskused, kuidas osutada kannatanule esmaabi ning kuidas ette valmistuda ja tegutseda mittestandardses ekstreemolukorras, sh sõja ning võimaliku keemia- või tuumarünnaku korral.
Sihtrühm:
Ettevõtete ja asutuste esmaabiandjad ning kõik teemast huvitunud.
Programm:
- 08:50 – 09:00 Kogunemine veebikeskkonda
- 09:00 – 11:00 Esmaabi sõja ja tuumakatastroofi korral
- Kuulihaavade eripärad ja esmaabi
- Plahvatusest tekkinud vigastused ja esmaabi
- Raske trauma esmaabis kasutatavad esmaabivahendid
- 11:00 – 11:15 Sirutuspaus
- 11:15 – 13:15 Koolitus jätkub
- Teadaolevad keemiarelvad, nende toime ja ennetusmeetmed
- Käitumine tuumarünnaku ohu korral
Koolitaja:
Nikita Panjuškin Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik
Nikita Panjuškin omandas rakenduskõrghariduse Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2016. aastal õe erialal, mida täiendas 2018. aastal intensiivõenduse erialaga. Tema 8-aastasele töökogemusele kiirabis lisandub mitmeaastane Kaitseväe kogemus Eestis ja välismissioonil ning õde-õpetaja ametikohal Kaitseväe Akadeemia Sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses. Ta on viinud läbi sõjameditsiinialast väljaõpet nii tervishoiutöötajatele kui ka Kaitseväe meedikutele. Hetkel töötab ta Sotsiaalministeeriumis nõunikuna, kus arendab tervishoiusüsteemi valmisolekut kriisideks ning lisaks õpib Sisekaitseakadeemia Sisejulgeoleku instituudis, kus täiendab enda teadmiseid kriisireguleerimise valdkonnas.
Koolitusfirma tutvustus
Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...