
Vilepuhujate seadus: kas ja kellele mis nüüd siis muutus?
1. septembril 2024 jõustus vilepuhujate direktiivi alusel tööalasest Euroopa Liidu õigusest rikkumise teavitaja kaitse seadus. Eesti tööandjatel tuleb võtta vastu ja menetleda neid rikkumisteateid, mis on vilepuhuja direktiivis loetletud, nt riigihankeid, keskkonnakaitset, tarbijakaitset, tooteohutust jms puudutavate rikkumiste või ka korruptsioonile viitavate tegude kohta.
Vandeadvokaadid Epp Lumiste ja Pirkka-Marja Põldvere annavad ülevaate seaduse kohaldamisalast ja arutlevad seaduse problemaatika üle, sh hankemenetlustega seoses. Samuti kehtestatakse nõuded tagasiside andmiseks rikkumisest teatajale ning teavitaja kaitsmiseks. Koolitusel vaatleme juhendi koostamisega ja rakendamise praktilisi probleeme.
Sihtrühm:
Asutuste ja KOV juhid ja spetsialistid, ettevõtte juhid, personalijuhid, audiitorid, sisekontrolli spetsialistid, andmekaitsespetsialistid, andmekaitsega tegelevad töötajad, töökeskkonnaspetsialistid ja kõik, kes on vastutavad nn kaebuste menetlemise eest
Koolituse eesmärk on:
- selgitada nn vilepuhujat kaitsva seaduse sätteid
- anda juhiseid, kuidas koostada asutusesisene juhend rikkumisteadete hidamiseks ja uurimiseks
- selgitada, millisel juhul tuleb rikkumisest teavitada riiklikke järelevalveasutusi jne.
Koolituse sisu:
- rikkumisest teavitamine uue seaduse mõistes
- asutusesisese teavituskanali loomine
- juhend rikkumisteadete menetlemiseks
- konfidentsiaalsusnõuded
- järelmeetmed rikkumise väljaselgitamiseks, kõrvaldamiseks ja ärahoidmiseks
- riiklike järelvalveasutuste teavitamine
- rikkumisest teavitamise takistamine, rikkumisest teavitaja konfidentsiaalsuse rikkumine ning survemeetmete rakendamine
Õpiväljunditena koolituse läbinu teab uue seaduse nõudeid ning oskab neid praktikas rakendada
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitajad:
Epp Lumiste ja Pirkka-Marja Põldvere, vandeadvokaadid advokaadibüroost LEADELL Pilv
Epp Lumiste on tööõiguse valdkonnas olnud aktiivne enam kui 10. aastat. Ta omandas õigusteaduse bakalaureuse ja magistrikraadi Audentese Ülikoolist. Täiendavalt 2010. a omandas Epp Lumiste LL.M. kraadi USA-st George Washington Ülikoolist. 2005. aastast alates töötas Epp Lumiste Eesti Vabariigi Kaitseministeeriumi õigusosakonnas. Lisaks avaliku sektori töökogemusele on Epp Lumiste töötanud eelnevalt advokaadibüroos Advokaadibüroos Aivar Pilv ning Alterna.
Pirkka-Marja Põldvere on LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner. Ta tegutseb ka advokatuuri äriõiguse komisjoni liikme ning Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja Arbitraažikohtu nõukogu aseesimehena. Pirkka-Marja Põldvere peamised tegevusvaldkonnad on vaidluste lahendamine (sh arbitraaž) ja üldine ärinõustamine, samuti on ta tuntud tööõigusega seotud vaidluste lahendajana. Tema jaoks on huvitav ja köitev leida viis, kuidas jõuda igal konkreetsel juhul lahenduseni, mis mõlema poole huvisid ja eesmärke katab, st leida erimeelsuste tegelikke põhjuseid ja otsida neid arvestades lahendust.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...