Töökeskkonnaspetsialistide ja -volinike täiendõppe e-koolitus (videokoolitus)
E-õpe on mugavaim viis läbida koolitusi mis tahes ajal ja kohas. Koolitus sisaldab nii videoloengut kui ka iseseisvaks lugemiseks materjale.
Töötervishoiu ning tööohutuse korraldust ettevõttes reguleerib “Töötervishoiu ja tööohutuse seadus” (uus redaktsioon alates 01.01.2019).Töötervishoiu- ja tööohutusalane koolitus on koostatud töötervishoiu- ja tööohutusalase väljaõppe ja täiendõppe korra kohaselt, mis on kehtestatud Sotsiaalministeeriumi 22.11.2018. a määrusega nr 50 “Töökeskkonnavoliniku, töökeskkonnanõukogu liikme ja esmaabiandja koolituse ja täienduskoolituse kord täienduskoolitusasutuses”.
Koolitus sisaldab nii videoloengut kui ka iseseisvaks lugemiseks materjale, samuti Tööinspektsiooni juhtnööre ja kasulikke õppevideosid.
Sihtrühm: töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud ja töökeskkonnanõukogu liikmed. Keskastmejuhid ja tööandjad, kes ise täidavad töökeskkonnaspetsialisti ülesandeid oma asutuses või ettevõttes, ning ka kõik teised töökeskkonnaga seonduvatest teemadest huvitunud inimesed.
Käsitletavad teemad:
- Töötervishoiu ja tööohutuse seadus. Õiguslikud nõuded – EL direktiivid, TTOS. Puutumus TLS ja ATS-ga, VÕS-ga. TTOS rakendusala.
- Riigi tegevus tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas.
- Riiklik järelevalve (haldusmenetlus); väärteovastutuse kohaldamine tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas;
- Töötervishoiu ja tööohutuse tegevuse korraldus ettevõttes. Tööandja ennetustegevus töökohal. Töötajate teavitamine ja kaasamine.
- Töökeskkonnaspetsialisti, töökeskkonnavoliniku ja töökeskkonnanõukogu roll määramine/valimine. Ülesanded;
- Esmaabi korraldus ettevõttes;
- Töötaja ja tööandja kohustused, õigused ning vastutus;
- Töötajate juhendamise ja väljaõppe korraldamine ning registreerimine;
- Tegutsemine õnnetusohu ja õnnetusjuhtumi korral; Tööõnnetus. Tööõnnetuse uurimine ja registreerimine.
- Tööga seotud haigestumise ja kutsehaigestumise uurimine ning teavitamine;
- Töökohale ja töövahenditele esitatavad nõuded.
- Füüsikalised (sealhulgas radoon töökeskkonnas), keemilised, bioloogilised, füsioloogilised, psühhosotsiaalsed ohutegurid. Ohutegurite mõju tervisele.;
- Riskianalüüs, sealhulgas ohutegurite tuvastamine ja nende parameetrite mõõtmine, ohuteguritest tingitud terviseriskide hindamine ja tegevuste kavandamine terviseriskide vältimiseks või vähendamiseks;
- Ohutegurite mõju tervisele. Ergonoomia. Töökoha kohandamine. Tervisekontrolli ja muu töötervishoiuteenuse korraldamine;
- Töötajate riskigruppidega (alaealised, rasedad, puudega töötajad) arvestamine töökeskkonnas.
Koolituse läbimisel osaleja:
- tunneb tööandja ja töötaja kohustusi, õigusi ja vastutust;
- koostab ettevõtte töötervishoiu ja -ohutuse tegevuskava, riskianalüüsi;
- teab töökeskkonna ohutegureid ja oskab neid vältida.
Koolituse maht: videoloeng + lisamaterjalid, 8 akad tundi
Koolituse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus
Koolitaja:
Evelin Martin
On üle 10-aasta töötanud erinevates valdkondades (toidu-, puidu-ja metallitööstuses) töökeskkonnaspetsialistina. Enne koolitaja teekonna algust töötas Tartu maakonnas tööinspektorina. Koostöös Juunika Koolitus OÜga pakub ta ettevõtetele töökeskkonnaalast konsultatsiooni- ja audititeenust. On Räpina Aianduskoolis tööohutus-ja töötervishoiu õpetaja. Ta on läbinud andragoogika koolituse ning omab vastavat kompetentsi täiskasvanute koolitamise valdkonnas. Veel on läbinud kvaliteedijuhtimissüsteemi ISO9001 koolituse ning juurutanud ettevõttes selle kasutamist.
Koolitusfirma tutvustus
Juunika Koolitus OÜ. Täiskasvanute koolitusasutuse Juunika Õppekeskuse põhitegevusala on täiskasvanute koolitamine. Koolitustegevusega alustasime 1997. aastal Tartus. Täna korraldame koolitusi üle Eesti kõigis maakondades. Loen koolitusfirma kohta veel...