Riigihangete registri kasutajakoolitus algajatele hankijatele
Koolituse eesmärk on tutvustada riigihankeregistri võimalusi ning õpetada hankijaid seda kasutama. Samuti antakse koolitusel nõu, kuidas koostada riigihanke alusdokumente nii, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada ning milliseid vigu vältida, et vähenda riski, kus hange tuleb uuesti teha.
Koolitusel antakse algajale hankijale juhised, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, kui täpne peaks olema tehniline kirjeldus, kuidas seada kvalifitseerumis- ja vastavustingimusi ning millised võiksid olla hindamiskriteeriumid, et hanget registrisse sisestada. Kuidas sisestada hanget riigihangete registrisse (avatud, lihthankemenetlus, väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus). Riigihangete registris põhiliste võimaluste tutvustus. Kuidas toimetada siis, kui registris on hange avaldatud ja mida teha peale pakkumuste avamist (vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine). Koolitusel käime läbi ka mõningased vead, et neid ise mitte korrata ja vähendada riski, et hanget tuleb uuesti teha.
Koolituse sihtrühmaks on hankijad, kes alustavad hankevaldkonnas tegutsemist
Koolituse sisu:
- riigihanke alusdokumentid – kuidas koostada riigihanke alusdokumente, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada (kuidas sõnastada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest)
- riigihangete registri lühitutvustus
- hanke sisestamine registrisse
- hankemenetluse erinevad etapid (küsimused/vastused, pakkumuste avamine, vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine) – mida, kuna ja kuidas registris toimetada ning kuidas tagada pakkujate võrdne kohtlemine
Koolituse läbinu:
- teab, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, et hange oleks registrisse sisestamiseks valmis
- teab, kuidas seada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest
- teab, kuidas toimetada riigihangete registris ja seda igas menetluse etapis
Koolitaja:
Kersti Värä, Eesti Raudtee hanke juhtivspetsialist
Kersti Värä on Eesti Raudtee hanke juhtivspetsialist. Kersti Värä on riigihangete valdkonnas tegutsenud juba alates 2004. aastast, ehk 18 aastat.
Koolitusi viib Kersti Värä läbi põhiliselt AS Eesti Raudtee uutele töötajatele. Aga ka väljaspool AS Eesti Raudteed on ta koolitajana üles astunud nii konverentsidel kui ka seminaridel ja lisaiks osalenud koolitajana suuremates projektides.
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...