Raamatupidamise täiendkursus osaliselt e-õppena
Koolituse lõpuks omavad koolituse läbinud isikud täiendavaid teadmisi äriühingu raamatupidamisest ja maksundusest. Koolitus annab koolituse läbinutele praktilise ning teoreetilise oskuse äriettevõtte raamatupidamise korraldamiseks ja suutlikkuse iseseisvalt koostada mikro- ja väikeettevõtja ettevõte majandusaasta aruandeid.
Sihtgrupp:
isikud, kes tunnevad huvi ja vajadust raamatupidamise korraldamiseks, mõistmaks majandustehingute mõju äriühingu finantsseisundile, majandustulemusele ning rahavoogudele. Kursuse peamise sihtgrupi moodustavad isikud, kes on läbinud, kas raamatupidamise algkursuse või on iseseisvalt omandatud raamatupidamise algteadmised. Samuti isikud, kes soovivad täiendada oma teadmisi äriühingu raamatupidamisest ja maksundusest.
E-õppe kursus võimaldab omandada raamatupidamise süvateadmised ka isikutel, kes ei saa kõikides loengukursustes ise reaalselt erinevatest põhjustest tingituna osa võtta.
Vajalik on õpilastel isikliku sülearvuti, kalkulaatori ja Internetiühenduse olemasolu.
Kursus kestab kokku 74 akadeemilist tundi, sealhulgas 24 tundi auditoorset tööd, mis viiakse läbi veebipõhiselt Zoomi teel ja 44 tundi iseseisvat tööd + 6 tundi iseseisvat tööd eksami sooritamiseks. Seega kokku 50 tundi iseseisvat tööd e-õppena.
Põhimõttelisemate raamatupidamise täiendkursuse teemade läbimiseks on vajalik õppuri kohal olek auditoorsetest loengutest (24 akadeemilist tundi), mis viiakse läbi veebipõhiselt Skype teel. Ülejäänud materjal (50 akadeemilist tundi) omandatakse iseseisvalt õpikeskkonnas Moodle, kus on olemas kogu kursusega seotud informatsioon.
Koolituse sisu:
- Finantsarvestuse põhialused (finantsarvestuse regulatsioon Eesti Vabariigis, finantsarvestuse terminoloogia, kontod, kahekordne kirjendamine, terrorismi ja rahapesu võitlemise seaduses tulenevad nõuded) –4 tundi.
- Majandusaasta aruanne (alusprintsiibid aastaaruande koostamisel, korrigeerimis- ja lõpetamiskanded, raamatupidamislikud hinnangud) – 8 tundi.
- Finantsarvestus (raha ja lühiajaliste finantsinvesteeringute arvestus, nõuete arvestus, varude arvestus, materiaalse ja immateriaalse põhivara arvestus, lühi- ja pikaajaliste kohustuste arvestus, omakapitaliarvestus, tulude ja kulude arvestus, tekke- ja kassapõhise arvestuse erinevused) – 40 tundi.
- Maksuarvestus (töötasu arvestus, maksud töötasudelt, käibemaks, erisoodustus ja erisoodustuste maksustamine, kasumi ja dividendide maksustamine) – 18 tundi.
Täpsem koolituse informatsioon on õppekavas.
Õpiväljundid.
Koolituse lõpuks õppija:
- Omab baasteadmisi mikro- ja väikeettevõtte raamatupidamisest ning kelle baasteadmised loovad eeldused konkurentsivõimeliseks sisenemiseks tööjõuturule või oma ettevõtte raamatupidamise korraldamisel;
- oskab mikro- ja väikeettevõtte raamatupidamist korraldada;
- arvestab töö-, puhkuse- ja haigustasu ning tunneb vastavat maksuarvestust;
- arvestab maksud ja maksed ning koostab deklaratsioonid ja raamatupidamisaruanded lähtuvalt õigusaktidest;
- oskab koostada mikro-ja väikeettevõtja majandusaasta aruannet.
Koolitaja:
Raamatupidamise algkursuse ja täiendkursuse lektor Hele Moor on lõpetanud Eesti Maaülikooli raamatupidamise ja analüüsi erialal ning Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ärijuhtimise erialal. Hele omab Raamatupidaja, tase 6 kutsetunnistust. Lisaks on Hele end järjepidevalt koolitanud nii raamatupidamisvaldkonnas kui ka kutsepedagoogika valdkonnas.
Hele on töötanud käesolevaks ajaks ligikaudu 25 aastat raamatupidamisvaldkonnas täites sealhulgas erinevaid ametikohti (raamatupidaja, pearaamatupidaja, finantsjuht). Alates 2011. aastast töötab Hele Tartu Kutsehariduskeskuse raamatupidamise kutseõpetaja, kus tema peamised õpetamisvaldkonnad on: raamatupidamine, juhtimisarvestus, ettevõtte rahandus, eelarvestamine, personalijuhtimine, auditeerimine, MTÜ/SA raamatupidamine, FIE raamatupidamine.
2010. aastast töötab Hele täiskasvanute koolitajana, kus peamised koolitusteemad jagunevad järgmiselt: raamatupidamine alg- ja täiendõpe, MTÜ/SA raamatupidamine, KÜ raamatupidamine, MTÜ-de revisjon, FIE raamatupidamine, juhtimisarvestus, projektide raamatupidamine, finantsprognoosimine, äriplaani koostamine, maksude arvestus.
Samuti on Hele koostanud ja läbi viinud e-õppe kursused teemal FIE raamatupidamine, MTÜ/SA raamatupidamine, projektide raamatupidamine ja KÜ raamatupidamine juhtidele.
Alates 2014. aastast töötab Hele Täiskasvanute Koolituskeskuses viies läbi raamatupidamise algkursuseid ja täiendkursuseid Tartus.
Lisainfo:
- Kursuse lõpetanutele väljastatakse Täiskasvanute Koolituskeskuse tunnistus või tõend.
- Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr on 214272. Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel 20% kursuse tasust.
- Hinna sees on loengud ja kõik vajalikud õppematerjalid. Kursustele registreerimisel palume ettemaksu 10%, mis kursusele mitteilmumise korral tagasimaksmisele ei kuulu.
- Tasumine osamaksetena: kursuste eest on võimalik soovi korral tasuda mitmes osas, millest lõpphind ei muutu. Esimene osamakse peab olema tasutud enne koolituse algust ja viimane osamakse enne koolituse lõpukuupäeva.
- Täiskasvanute Koolituskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Koolitusfirma tutvustus
Täiskasvanute Koolituskeskus tegutseb eesmärgiga töötada välja ning viia läbi täiskasvanutele suunatud erinevaid koolitusi, et olla vajaduse korral valmis kas valdkonda vahetama või tõsta juba seniseid olemasolevaid teadmisi ning oskusi. Loen koolitusfirma kohta veel...