Projekteerimislepingu eriküsimused
Koolitus baseerub kehtivale seadusandlusele, kohtupraktikale, PTÜ 2007-le ning EKL 2016-le. Nende alusel tutvustatakse erinevaid kokkulepete sätestamisvõimalusi, oma õiguste kaitse aluseid ning koolituse käigus lahendatakse mitmeid praktilisi olukordi. Antakse nii juhiseid selleks, kuidas lepingutingimuste regulatsioone enda kasuks kasutada, kui ka antakse ülevaade nii projekteerija vastu kahjunõude esitamise ning sellistele nõuetele vastuväidete esitamiste võimalustest.
Koolitus toimub nii veebis kui ka e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.
Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.
E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.
Projekteerimislepingute spetsiifikast räägitakse võrreldes ehituse töövõtulepingutega vähe. Kuigi projekteerijaga sõlmitakse samuti töövõtuleping, siis tulenevalt töö eripärast on sellele õigussuhtele siiski mitmeid erisusi – muu hulgas seoses autoriõiguste ning projekteerija vastutusega.
Koolitus on suunatud projekteerijatele ning isikutele, kes projekteerimistöid tellivad. Käsitlemisele tulevad nii projekti üleandmise-vastuvõtmise temaatika kui ka autoriõigusega seonduvad probleemid – millised õigused lähevad üle projekti tellijale, millised mitte ning milliseid autoriõiguslikke kokkuleppeid on tellijale ja projekteerijale tarvis. Autoriõiguslikest aspektidest lähtuvalt räägitakse nii projekti korduvkasutuse võimalustest kui ka tellija õigustest hiljem projekti või selle alusel ehitatud ehitist muuta.
Käsitletakse ka põhjalikult projekteerija vastutust projekteerimisvigade ning nendest tulenevate kahjude eest ning projekteerija võimalusi vastutust vähendada või välistada. Samuti leiavad käsitlemist Projekteerimise töövõtulepingu üldtingimuste 2007 (PTÜ 2007) ja Ehituskonsultatsiooni lepingu 2016 (EKL 2016) olulisemad põhimõtted.
Sihtrühm:
Projekteerimis- ja ehitusettevõtete esindajad ning tellijad, kes puutuvad oma töös kokku projekteerimislepingute sõlmimise ja täitmisega.
Teemad:
- projekti üleandmine ja vastuvõtmine, vastuvõtuakti vormistamine
- arhitekti autoriõigused, sh projekti korduvkasutus ning muutmine
- projekteerija vastutus, seosed ehitaja ja omanikujärelevalve teostaja vastutusega
- PTÜ 2007
- EKL 2016
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- teab projekteerimislepingute spetsiifikat
- teab projekti üleandmise-vastuvõtmise kitsaskohti, oskab vormistada vastuvõtuakti
- teab autoriõigusega seonduvaid probleeme, sh. millised õigused lähevad üle projekti tellijale, millised mitte ning milliseid autoriõiguslikke kokkuleppeid on tellijale ja projekteerijale tarvis
- teab autoriõiguslikest aspektidest lähtuvalt nii projekti korduvkasutuse võimalustest kui ka tellija õigustest hiljem projekti või selle alusel ehitatud ehitist muuta
- teab projekteerija vastutust projekteerimisvigade ning nendest tulenevate kahjude eest
- teab projekteerija võimalusi vastutust vähendada või välistada
- on kursis Projekteerimise töövõtulepingu üldtingimuste 2007 (PTÜ 2007) ja Ehituskonsultatsiooni lepingu 2016 (EKL 2016) olulisemate põhimõtetega
Koolitaja:
Siret Siilbek, Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik
Siret Siilbek mõistab õigust Tallinna Ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumis ja tegeleb muu hulgas lepinguliste ja lepinguväliste vaidluste lahendamisega.
Enne kohtunikuametisse astumist tegutses Siret Siilbek 19 aastat advokaadina ning pidas viimased 10 aastat koos partneriga Advokaadibürood ALTERNA. Enne kohtunikuks asumist tegeles Siret Siilbek süvitsi ehitusvaidlustega. Lisaks on tal põhjalikud teadmised ehituse all- ja peatöövõtulepingute ja projekteerimislepingute koostamisest, millega ta vandeadvokaadina igapäevaselt kokku puutus. Siret Siilbek on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.
Siret Siilbek on advokaadina tegutsemise ajal pälvinud mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi, sealhulgas Legal500 personaalse tunnustuse ehituse ja kinnisvara valdkonnas.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...