Õigusvastased hanketingimused: levinud väärpraktika näiteid ja õppetunde
Koolitusel osalejad saavad ideid, kuidas sätestada hanketingimused nii, et vähendada hilisemaid riske, ja saada pakkumused, mis vastaksid võimalikult suurel määral hankija ootustele.
Hanketingimuste kaudu kujundatakse riigihanke sisu. Koolitus puudutab hanketingimuste koostamist, hõlmates kolme olulist teemat: kvalifitseerimise tingimused, tehniline kirjeldus, hindamise kriteeriumid. Koolituse käigus antakse ülevaade levinud vigadest ja väärpraktikast. Kehvasti läbimõeldud tingimused võivad kaasa tuua mitmeid probleeme. Kõige halvemal juhul ei saa hankija enda soovidele vastavat toodet, teenust või ehitustööd. Struktuuritoetuste kaudu rahastatavate hangete puhul on RHS-ga vastuolus olevate hanketingimuste kehtestamine aluseks ka finantskorrektsiooni otsusele.
Sihtrühm:
Riigihanke alusdokumentide koostamine on hankija põhikohustus. Seetõttu sobib koolitus kõigile hankija töötajatele, kes riigihanke alusdokumentide koostamisega kokku puutuvad: seda nii õigusliku kui tehnilise poole pealt. Samuti sobib koolitus pakkujatele, kuivõrd käsiteltakse ka konkurentsi piiravate ja ebaproportsionaalsete hanketingimuste lubatavust.
Koolituse sisu:
- kvalifitseerimise tingimused
Koolitaja Erki Fels- kvalifitseerimise tingimuste vabatahtlikkus
- varasem kogemus kvalifitseerimise tingimusena
- levinud vead: näiteid VAKO, kohtute ja finantskorrektsiooni praktikast
- tehniline kirjeldus
Koolitaja Ergo Pallo- tehnilise kirjelduse mõiste funktsionaalne sisustamine
- standardite kasutamine
- „või sellega samaväärne“ – abivahend keelatud viite seadustamiseks?
- objektiivselt põhjendamatud takistused riigihangetes ja nende äratundmine
- märgised – kuidas hanketingimusena kasutada?
- hindamise kriteeriumid
Koolitaja Liisa Levandi- majanduslik soodsus versus madalaim hind
- hindamise kriteeriumi seotus hankelepingu esemega
- hankelepingut täitvate isikute omaduste hindamine
- kvalitatiivsed hindamise kriteeriumid – kuidas tagada piisav objektiivsus?
- hankija põhjendamiskohustus kvalitatiivsete hindamise kriteeriumite alusel pakkumuste hindamisel
Koolitajad:
Erki Fels, Advokaadibüroo PWC Legal advokaat
Viimastel aastatel on Erki edukalt osalenud meedia tähelepanu all olnud hankevaidlustes, mis kujundavad Eesti riigihankeõigust. Erki omab kogemust nii ehitustööde, ühistranspordi, IT, meedia, tervishoiu kui ka energeetika riigihangetes. Praktiliste kogemuste tõttu on ta sage koolitaja, astub regulaarselt üles Addenda üritustel ning tegeleb riigihankeõigusalase teadustööga. Annab külalislektorina hankeõiguse loenguid Tartu Ülikoolis. Erki on RHS kommenteeritud väljaande üks autoritest.
Ergo Pallo, Eesti Haigekassa juriidilise osakonna juhataja
Ergo on Eesti Haigekassa juriidilise osakonna juhataja ja endine advokaadibüroo PwC Legal advokaat, kes oli spetsialiseerunud riigihangetele ning vaidluste lahendamisele. Enne seda töötas ta hankejuristina Rae Vallavalitsuses. Ta kaitses magistritöö alltöövõtja avalduse alusel peatöövõtjale lepingulise makse peatamise teemal. Samal teemal on ta avaldanud artikli rahvusvahelisele riigihankeõigusele keskendunud Rootsi teadusajakirjas Upphandlingsrättslig. Ergo on RHS kommentaaride üks autoritest.
Liisa Levandi, Advokaadibüroo PWC Legal advokaat
Liisa on spetsialiseerunud peamiselt riigihanke- ja andmekaitseõigusele. Liisa on riigihangete valdkonnaga olnud seotud juba ülikooliõpingutest alates. Seejuures on ta oma magistritöös analüüsinud süvitsi just kvalitatiivsete hindamise kriteeriumite kasutamise problemaatikat. Liisa on RHS kommenteeritud väljaande üks autoritest.
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...