
Maksejõuetusmenetlus võlgniku ja võlausaldaja silmade läbi
Koolituse eesmärk on aidata eristada ja teadvustada erinevaid maksejõuetusmenetluse liike, nende sisulisi ja formaalseid eeldusi ning väljundeid.
Maksejõuetusmenetluse eesmärgiks on halvas olukorras parima võimaliku lahenduse leidmine. Makseraskustesse sattumisel tuleks võimlaikult varakult hinnata adekvaatselt olukorda ning mõelda plaanile „B“. Et adekvaatselt hinnata olukorda, peab olema võlgnikul selge, millised maksejõuetusmenetluse liigid olemas on, mis on nende sisu ja eesmärk ning võimalikud tulemused. Võlausaldaja peab omakorda olema tähelepanelik, et maksejõuetusmenetluses ei saaks tema huvid ülemääraselt kahjustatud. Seetõttu peab ka võlausaldajal olema teadlik nii menetluse liikidest, sisust kui võimalikest tagajärgedest.
Koolitaja, Karin Ploom, on enam kui 10 aastase kohtumenetluse kogemusega vandeadvokaat, kes annab koolituse raames edasi praktikas välja kujunenud tähelepanekud, mida tasuks silmas pidada igal isikul, kes tänasel keerulises majandussituatsioonis ühel või teisel viisil on kokku puutunud makseraskustega. Nii füüsiliste kui juriidiliste isikute nõustamisel läbi erinevate menetluste, on Karin Ploomil lisaks teoreetilistele teadmistele ka erinevad praktilised soovitused, mida tasuks teada nii võlausaldajal kui ka võlgnikul menetluse edukaks läbimisel.
Sihtrühm
Koolituse sihtrühmaks on nii võlgnikud kui ka võlausaldajad, kellel on kokkupuude võimaliku maksejõuetusega (enda ühingu või lepingupartneri osas).
Koolituse sisu:
- millal on asjakohane menetluse algatamiseks
- milline on erineva menetlusliigi käik ja võimalikud tagajärjed (nii võlgnikule kui ka võlausaldajale)
- millised on võlgniku ja võlausaldaja õigused ning võimalused oma huvide kaitsmisel
- millised on formaalsed nõuded, mille järgimine menetluses on oluline
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- suudab eristada erinevaid maksejõuetusmenetlusi
- mõistab, millal on asjakohane menetluse algatamiseks
- milline on erineva menetlusliigi käik ja võimalikud tagajärjed (nii võlgnikule kui ka võlausaldajale)
- millised on võlgniku ja võlausaldaja õigused ning võimalused oma huvide kaitsmisel
- millised on formaalsed nõuded, mille järgimine menetluses on oluline
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitaja:
Karin Ploom on alates 2019. aastast Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat. Enne seda töötas ta pikalt advokaadibüroos LEADELL Pilv. Kogenud kohtuadvokaadina on Karin Ploom spetsialiseerunud eelkõige vaidluste lahendamisele kohtuväliselt ja kohtus. Koolitusel jagab koolitaja praktikas välja kujunenud tähelepanekuid, mida tasuks silmas pidada igal isikul, kes tänasel keerulises majandussituatsioonis ühel või teisel viisil on kokku puutunud makseraskustega.
Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...