Raamatupidamise seadus nõuab, et raamatupidamise aastaaruande koostamiseks tuleb kõik varad ja kohustised inventeerida.
Olete lahkesti oodatud osalema koolitusel, mille eesmärk on anda juhiseid, kuidas ja millal inventuure teha ning, kuidas inventeerida selliseid varasid ja kohustisi, mida füüsiliselt üle lugeda või mõõta ei saa. Samuti, kuidas teha kindlaks üle- või puudujäägid ning viia raamatupidamise andmed tegelikkusega vastavusse.
Lisaks varade ja kohustiste olemasolu kontrollimisele tuleb hinnata nende väärtust. Aastaaruande koostamisel on see võtmetähtsusega, sest koroonakriis, energiakriis, logistikakriis ning sõda on ettevõtete majandustegevust oluliselt mõjutanud ning sundinud neid oma äriplaane üle vaatama. Sellises olukorras tuleb varade ja kohustiste väärtust väga hoolikalt hinnata, põhivara osas tuleb tõenäoliselt läbi viia vara kaetava väärtuse test. Tuletame meelde, millises väärtuses erinevaid varade ja kohustiste gruppe aastaaruandes kajastatakse ning mida tuleb väärtuse hindamisel silmas pidada.
Sihtrühm
Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, assistendid, juhid ja juhatuse liikmed
Koolituse sisu:
Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:
Koolitaja:
Maire Otsus-Carpenter, finantskonsultant ja koolitaja
Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire Otsus-Carpenter koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire Otsus-Carpenter vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.
Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.