Kuidas kajastada tulusid ja kulusid valmidusastme meetodil?
Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt kasutatakse teenustest saadava tulu kajastamisel valmidusastme meetodit, eriti oluline on see juhtudel, kus teenused ulatuvad ühest majandusaastast teise ja ei ole aruandekuupäevaks täielikult lõpetatud. Valmidusastme meetodi korrektne kasutamine on oluline selleks, et tagada teenuse tulu õigeaegne ja õige arvestamine ning vältida ebakorrektsusi finantsaruannetes.
Valmidusastme meetod nõuab teenustest saadava tulu järkjärgulist kajastamist vastavalt teenuse valmimisele või täitmisprotsessile. See tähendab, et teenuse tulu tuleb arvestada siis, kui teenus on osaliselt täidetud ja teenuse osutamiseks tehtud kulud saab usaldusväärselt hinnata. Kui teenus ulatub mitme majandusaasta jooksul, tuleb tulu ja kulud jaotada nende majandusaastate vahel, kus teenust osutatakse.
Selle meetodi korrektne kasutamine aitab tagada, et ettevõtte finantsaruanded annavad õige ja objektiivse ülevaate teenustest saadavast tulust ning ettevõtte finantsseisundist. Samuti aitab see vältida olukordi, kus teenustest saadav tulu ja sellega seotud kulud moonutavad ettevõtte finantsnäitajaid. Seega on valmidusastme meetod oluline tööriist finantsaruannete usaldusväärsuse tagamiseks ja finantsjuhtimiseks.
Sihtgrupp:
Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, assistendid, juhid ja juhatuse liikmed.
Koolituse sisu:
- valmidusastme meetodi üldreeglid
- valmidusastme meetodi kasutamine
- valmidusastme määramise meetodid
- arvesse võetavad tulud
- arvesse võetavad kulud
- teenuse kajastamine valmidusastme meetodil
- praktiline näide
Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:
- teab, mis on valmidusastme meetodi üldreeglid
- teab, kuidas kasutada korrektselt valmidusastme meetodit
- teab, kuidas kajastada teenust valmidusastme meetodil
Koolitaja:
Maire Otsus-Carpenter, finantskonsultant ja koolitaja24/7<br>(2 akadeemilist tundi)
Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire Otsus-Carpenter koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire Otsus-Carpenter vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...