
Kinkelepingu probleemküsimused üldhooldusteenuse ning ülalpidamiskohustuse täitmisel
Koolituse läbinu teab, millised on kohaliku omavalitsuse kohustused ja võimalused kinkelepinguga seotud küsimustes üldhooldusteenuse ja ülalpidamiskohustuse täitmisel.
Koolitusel räägime kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmise probleemküsimustest:
- Mida teha, kui lähedane inimene on paigutatud hooldekodusse, kuid tal puudub endal piisavalt raha, et hooldusteenuse eest tasuda. Abivajal oli vara, mille arvelt oleks saanud ennast ülal pidada, kuid abivajaja on vara ära kinkinud ning kinke saaja ei ole nõus kulusid tasuma.
- Millised on kohaliku omavalitsuse võimalused olukorras, kus eakas ei soovi oma vara müüa või kinkelepingust taganeda?
- Kas kinkelepingust taganemise avalduse puhul kehtivad üldised kinkelepingust taganemise põhimõtted või esinevad erinõuded, mida tuleb täita?
- ja mitmed teised küsimused, mis KOV sotsiaaltöötajatele igapäevaselt muret tekitavad seoses asjaoluga, et abivajajal ei ole piisavalt raha ega vara, et oma hooldusteenuse eest tasuda ning perekonnaliikmed ei ole nõus või nad on vabastatud abivajaja ülalpidamiskulude tasumisest. Vaatame koolituse käigus, millised on kohaliku omavalitsuse võimalused ja aktuaalne kohtupraktika, mis seoses kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmisega esilekerkinud on.
Sihtrühm:
Sotsiaaltöö ja lastekaitse spetsialistid, juristid
Koolituse sisu:
- Mis on testament? Pärimisleping? Kinkeleping?
- kohustused ja koormised kinkelepingus
- kinkelepingust taganemise võimalused?
- ülalpidamiskohustuse arvestamine kinkelepinguga seotud
- aktuaalne kohtupraktika
Koolitaja:
Janne-Liisa Ottis, advokaadibüroo DEM vandeadvokaat
Janne-Liisa Ottis töötab alates aastast 2017 advokaadina ning peamiselt esindab kliente tsiviilasjades. Janne-Liisa Ottis on koolitusel käsitletavad teemad läbinud ka isiklikult kohtumenetlustes, seal hulgas on osalenud kohtumenetluses nii vanemate kui ka laste esindajana, mistõttu omab ta märkimisväärset kogemust perekonnaseadusest tulenevate õiguste ja kohustuste osas, mida on vaja erinevate õiguslike probleemide tõttu tsiviilkohtutes lahendada.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...