
Kaasaegsed silla konstruktsioonid
Sillad on ühiskonna jaoks elutähtsad taristud, mis võimaldavad ühendusi ja liikuvust üle takistuste nagu jõgede, orgude ja teede. Kaasaegsed sillaehituse lahendused peavad arvestama nii tehnoloogiliste, keskkonnaalaste kui ka esteetiliste nõudmistega. Koolitus keskendub kaasaegsete sildade konstruktsioonide ja lisavarustuse ülevaatele, pakkudes teoreetilisi teadmisi ja praktilisi näiteid.
Koolituse eesmärk on anda terviklik ülevaade kaasaegsetest sillakonstruktsioonidest, sealhulgas sildade alus- ja pealisehituse lahendustest ning sildade varustusest.
Sihtrühm:
Koolitus on mõeldud spetsialistidele, kelle töö on seotud sildade projekteerimise ja ehitamisega, nagu näiteks ehitusinsenerid, kes vastutavad infrastruktuuride, sh sildade ja viaduktide projekteerimise ja ehitamise eest, teedeehitajad ja teede ning raudteevaldkonna spetsialistid, kelle ülesanne on tagada raudtee- ja tänavavõrkude tõrgeteta toimimine (TRAM töötajad).
Teemad:
- erinevad sillatüübid (lihttala, jätkuvtala, kaar, ripp, vantsillad, integraalsillad)
- sildade lahendused materjalide järgi (raudbetoon, teras, puit, komposiit)
- sobilikud lahendused vastavalt silla asukohale
- sildade varustus – vuugid, tugiosad. Mida ja kus kasutada?
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- tunneb kaasaegsete sildade konstruktsioonilahendusi
- oskab valida sobivaid sillatüüpe vastavalt asukohale ja ehitustingimustele
- teab sildade lisavarustuse (vuugid, tugiosad jne) erinevaid lahendusi ja oskab neid valida
Koolitaja:
Juhan Idnurm, Ehituse ja Tarkvara Inseniribüroo OÜ projekteerija ja projektijuht, volitatud teedeinsener
Juhan Idnurm on Tallinna Tehnikaülikooli tehnikateaduste doktor (2004) ja volitatud teedeinsener (tase 8). Alates 2005. aastast on ta õpetanud sildade projekteerimist Tallinna Tehnikaülikoolis, olles dotsent ja hiljem sillaehituse professor (2015-2022). Praegu tegutseb ta külalisõppejõuna ning projekteerija ja projektijuhina Ehituse ja Tarkvara Inseniribüroos.
Juhan Idnurm on projekteerinud üle 50 silla ning pälvinud parima betoonehitise projekteerija tiitli aastatel 2007 ja 2015.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 7,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...