2024. aastal jõustuvad mitmed olulised seadusemuudatused, mis mõjutavad raamatupidamise ja audiitortegevuse valdkonda. Aasta lõpus kiitis Riigikogu heaks muudatused, mis puudutavad ettevõtete aastaaruannete koostamist ja audiitorkontrolli nõudeid. Muudatuste tulemusena võetakse kasutusele uus lähenemine aastaaruannete suuruskriteeriumidele, sõltumata ettevõtte tegevusvormist ning tõstetakse audiitorkontrolli piirmäärasid, mis mõjutab ka väiksemaid ettevõtteid.
Koolitusel käsitleme praktiliselt, kuidas neid muudatusi oma ettevõtte majandusaasta aruandes rakendada. Vaatame, millised ettevõtted ja aruandlusvormid on muudatustest enim mõjutatud ning pakume selgeid juhiseid, et aidata osalejatel täita kõiki kehtivaid nõudeid. Lisaks saavad osalejad teadmisi raamatupidamise aastaaruande koostamise käigust, põhiaruannete koostamisest ja lisade nõuetest.
Koolituse käigus koostame Eesti finantsaruandluse standardit rakendava näidisettevõtte raamatupidamise aastaaruande, mis koosneb bilansist, kasumiaruandest, rahavoogude aruandest, omakapitali muutuste aruandest ja lisadest. Rida-realt käsitleme varade ja kohustiste arvele võtmist, edaspidist kajastamist, RTJ-ides toodud alternatiivkäsitluste mõju bilansimahule ja kasumile ning juhatuse valikuid, otsuseid ja hinnanguid. Teostame reguleerimis- ja lõpetamiskanded ning koostame põhiaruanded ja aruande lisad.
Sihtgrupp:
Kõik, kes puutuvad kokku majandusaasta aruande koostamisega – raamatupidajad, juhatuse ja nõukogu liikmed ning audiitorid.
Teadmised on vajalikud raamatupidaja (tase 5), vanemraamatupidaja (tase 6) ja juhtivraamatupidaja (tase 7) majandusarvestuse praktilise kompetentsi säilitamiseks ja tõstmiseks.
Vastuvõtu tingimused: Koolitusele võetakse vastu isikuid, kellel on teadmised raamatupidamisvaldkonnast ja kes valdavad eesti keelt. Koolitusel osalejal peab olema arvuti olemasolu.
Koolituse sisu
Koolitusel käsitleme praktiliselt, kuidas 2024. aasta lõpus jõustunud muudatusi oma ettevõtte majandusaasta aruandes rakendada. Vaatame, millised ettevõtted ja aruandlusvormid on muudatustest enim mõjutatud ning pakume selgeid juhiseid, et aidata osalejatel täita kõiki kehtivaid nõudeid. Lisaks saavad osalejad teadmisi raamatupidamise aastaaruande koostamise käigust, põhiaruannete koostamisest ja lisade nõuetest.
Koolituse tulemusena osaleja:
Koolituse õppekava on leitav siit
Koolituse programm on leitav siit
Koolitaja:
Maire Otsus-Carpenter
Maire on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi eriala, ta on töötanud pearaamatupidaja, audiitori ja finantsjärelevalve eksperdina. Praegu tegutseb ta audiitori ja finantskonsultandina. Tal on vandeaudiitori litsents ja ta on Audiitorkogu liige. Maire omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. Ta on tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis.
Lisainfo: