Digitaliseerimise tasuvusanalüüs
Koolitusel tutvustatakse, kuidas hinnata projekti oodatavat mõju ja arvutada tasuvusaega.
Koolitus annab 5 praktilist sammu, mida järgides saada tulevikus hinnata nii digitaliseerimislahenduste kui ka muudatuste läbiviimise mõju ettevõttele.
Uuringu järgi ligi 85% Eesti ettevõtetest, kes on digitaliseerimise võidukäigust maha jäämas, toovad viivituse põhjuseks, et nad ei oska otsustada millest pihta hakata. Umbes pooled toovad põhjuseks, et nad ei oska hinnata digitaliseerimisest saadavat kasu ja tasuvusaega.
Tegelikult on digitaliseerimise- ja automatiseerimise lahenduste investeeringute mõju hindamiseks olemas metoodika ja tööriistad.
Koolituse eesmärk on anda osalejale oskused, kuidas hinnata planeeritavate muutuste, sh digi- ja automatiseerimise lahenduste juurutamisest saadavat kasu. Samuti, kuidas hinnata digitaliseerimise lahenduste tasuvusaega.
Sihtgrupp:
Koolitus on mõeldud eeskätt tootmisettevõtete tipp- ja keskastmejuhtidele. Samuti neile, kes osalevad uute digi- ja automatiseerimise lahenduste otsimises, valimises, muudatuste kavandamises ja elluviimises.
Koolituse sisu:
- Eesmärgistamine ja mõõdikute seadmine enne projekti kavandamist.
- Selleks, et mõõta muutuse mõju, tuleb kokku leppida mõõdikud. Mõõta tuleb seda, mis on tähtis.
- Näited lihtsatest ja universaalsetest mõõdikutest, mida saab ettevõtte tasandil rakendada. Kuidas joondada osakonna ja töötaja mõõdikud ettevõtte mõõdikutega.
- Kuidas leida üles valdkonnad, mille muutmine avaldab suurimat mõju?
- Kuidas tuvastada kohad, kus tekivad ressursi kaod ning nende kadude juurpõhjused? Iga juurpõhjuse panus kadude tekkimisse on mõõdetav.
- Meetmete valik juurpõhjuste kõrvaldamiseks. Üks ja sama meede (digilahendus) ei pruugi kõrvaldada kõiki juurpõhjuseid.
- Saadava kasu hindamine, kui palju iga konkreetse juurpõhjuse kõrvaldamine kokkuhoidu annaks (näiteks tootlikkuse kasv, seisakute vähenemin, omahinna langus, jms).
- Saadava kasu hindamine läbi kolme meetodi: suurenenud tootlikkus, defektide vähenemine ja ressursi, sh aja kokkuhoid. Millist mõõdetavat kasu annab iga konkreetne digilahendus?
- Milline on kõrvaldatud kadude mõju seatud mõõdikutele? Investeeringu võrdlemine saadava kasuga.
- Metoodika ja tööriistad kavandatud muutuste elluviimiseks.
- Koolitusel tutvustav metoodika on välja töötatud Laur & Partners Consulting poolt ning baseerub SixSigma projektide tasuvuse hindamise põhimõtetel.
Koolitus sisaldab: teoreetiline osa 60%, näidiskaasuste analüüs 20% ja grupi arutelud 20%.
Koolituse läbinu:
- On omandanud metoodika digilahenduste kasutuselevõtmisest saadava kasu hindamiseks, läbi kolm läbi kolme meetodi: tootlikkuse kasvu hindamine, defektide vähenemise hindamine ja ressursi, sh aja kokkuhoiu hindamine.
- Oskab hinnata investeeringu tasuvusaega.
- Oskab planeerida vajalikke muutusi, mis on vaja paralleelselt digilahenduse juurutamisega läbi viia.
Koolitaja:
Eduard Laur
LEAN Coach & mentor. ASQ CSSGB. Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni liige
Karjääri esimesed 25 aastat tegutsesin peamiselt IT ja müügi valdkonnas. See õpetas mulle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi.
Nüüd, töötades ettevõtete mentori ja konsultandina ning aidates neil muudatusi ellu viia, kasutan ma seda varasemat kogemust aidates oma klientidel tuvastada nende klientide vajadused ja joondada protsessid kliendi vajaduse järgi.
Aastate jooksul kliente nõustades olen jõudnud veendumuseni, mis aitab ka keerulises olukorras: nimelt 80% positiivsest tulemusest annab see, kui probleemi lahendamisega pihta hakata, ning 20% annab valitud metoodika usaldamine.
Olen läbinud Society of Manufacturing Engineersi (SME) Lean sertifitseerimise ja American Society for Quality (ASQ) CSSGB sertifitseerimise. Alates 2021. aastast olen Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni (EKA) liige. Oma töös tuginen nõustamis- ja coaching’u-koolitustele ning aastate jooksul omandatud praktilisele kogemusele. Samuti kasutan neurolingvistilise programmeerimise koolitusel omandatud tehnikaid ja tööriistu.
Väärtustan soovi õppida ja pürgida täiuse poole ning pean lugu ülesannetest, kus saan korda saata midagi märgilist. Usun, et muudatuste kiirust ja kvaliteeti mõjutavad meeskonna ühised väärtused ning nn sisemised motivaatorid, milleks on soov areneda ja ennast tõestada, tahe saavutada enamat ning mitte leppida kasutute ja iganenud reeglitega.
Koolitusfirma tutvustus
Juunika Koolitus OÜ. Täiskasvanute koolitusasutuse Juunika Õppekeskuse põhitegevusala on täiskasvanute koolitamine. Koolitustegevusega alustasime 1997. aastal Tartus. Täna korraldame koolitusi üle Eesti kõigis maakondades. Loen koolitusfirma kohta veel...