Kõik koolitused ühest kohast!

tk
Tagasi

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laps

Kursuse eesmärgiks on tõsta lastega töötavate spetsialistide teadlikust aktiivsus- ja tähelepanuhäire olemuse, äratundmise, sagedamini kaasnevate probleemide ning toetamise, abistamise võimaluste osas.

Sihtgrupp:
Täiendusõppeks lasteaiaõpetajatele ja õpetaja abidele, lapsehoidjatele, laste-ja asenduskodude personalile, lapsevanematele, lastega töötavatele spetsialistidele.

Teemad:

  • Aktiivsus- ja tähelepanu häire (ATH) – mis see on ja mis seda põhjustab?
  • ATH diagnostilised tunnused, esinemissagedus ja kulg, kaasuvad probleemid
  • Sekkumismeetodid: psühhoteraapia ja farmakoteraapia võimalused
  • Koostöö vanemaga
  • Tähelepanuprobleemide korral võimalikud abistavad sekkumised rühma- ja klassiruumis
  • Abistavad keskkonna ümberkorraldused lasteaias, koolis ja kodus
  • Lapsele/noorele õpetatavad eneseabimeetodid tähelepanuprobleemidega toimetulekuks
  • Praktiliste töövahendite tutvustus (Tunnete kaardid, Muinasjutu kaardid, Lõpetamata lausete kaardid, Tugevate tunnetega toimetuleku kaardid), kasutusvõimaluste, õppemängude tutvustus

Õpiväljundid:
Koolituse läbinu:

  • teab ATH tunnuseid ja ravivõimalusi;
  • oskab eristada ATH kohta käivad levinumaid müüte faktidest;
  • teab ATH last abistavaid keskkonna ümberkorraldamise võimalusi;
  • oskab esitada tähelepanuprobleemidega lapsele toetavalt instruktsioone ja abistada efektiivsete õpioskuste omandamisel;
  • on saanud ülevaate kogemustest, praktilistest võtetest, kuidas abistada, toetada ATH lapse eneseregulatsiooni ja tähelepanufunktsiooni rühma-ja klassiruumis.

Koolitaja:
Angela Jakobson on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia eriala,  2004. aastal kaitses magistritöö (cum laude) teemal “Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laste kognitiivsete võimete struktuur” ning 2013. aastal lõpetas Tartu Ülikooli haridusteaduskonna doktoriõppe ning kaitses doktoritöö teemal “Algklassilaste kognitiivsed võimed. Hariduslike erivajadustega lastele kohase õpetuse planeerimine tavakoolis”.  Angela omab kliinilne psühholoog, tase 7  ja kliiniline lapsepsühholoog, tase 7 kutseid. 2013. aastal omistati talle Euro Psy kvalifikatsioon tervise ja kliinilise psühholoogia valdkonnas. Hetkel töötab Angela kliinilise psühholoogina ning teeb õppejõu/koolitajana koostööd erinevate lasteaedade, koolide ja koostööpartneritega. Ta valiti 2013. aastal Tartumaa aasta koolitajaks.

Lisainfo:
Koolituse hind sisaldab paljundatud materjale ja kohvipause. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus.
Koolituskeskus Luwi on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Küsin koolituse kohta lisainfot

Koolitusfirma tutvustus

Luwi Koolituskeskus. Koolitame haridustöötajaid, lapsehoidjaid, hooldustöötajaid, tugiisikuid, tegevusjuhendajaid ja kogemusnõustajaid. Pakume esmaabi ja tööohutuse täiend- ja väljaõppekoolitusi. Koolitusi korraldatakse koostöös Koolituskeskusega Reiting. Loen koolitusfirma kohta veel...

Osalen koolitusel

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laps

NB! Hetkel ei ole koolitusel aktiivset toimumisaega.
Kui soovid, et teavitaksime Sind, kui see või mõni sarnane koolitus taas toimumas on, siis palun jäta meile oma kontaktandmed ja täpsem soov.
Soovin teavitust kuni kuu jooksul.