Koolituse raames räägime maksu ja maksudeklaratsioonidega seotud küsimused puust ja punaseks. Teemat selgitavad ettekanded rahandusministeeriumist, Maksu- ja tolliametist ning maksuekspertidelt.
Sihtrühm
Finantsistid, pearaamatupidajad ning raamatupidajad, audiitorid ja siseaudiitorid. Samuti ka kõik teised finantsalaspetsialistid, kes leiavad enda jaoks koolituspäeva teemad kasulikud olevat
Koolituse sisu:
Uudiseid Rahandusministeeriumist Evelyn Liivamägi, Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler
Ettekande käigus toome kuulajateni valiku teemadest, mis rahandusminsiteeriumi maksupoliitika osakonna töölaudadel hetkel aktuaalsed on. Millised on senise töö tulemid? Kuhu liigume tulevikus?
Uudiseid Maksu- ja Tolliametist Külli Külm-Kivistik, Maksu- ja Tolliameti tulu- ja sotsiaalmaksukohustuse täitmise teenusejuht
Ettekande käigus teeb Külli Külm-Kivistik TSD ärianalüüsi kokkuvõte reaalajamajanduse kontekstis – üleminek deklaratsioonipõhiselt aruandlusest andmepõhisele aruandlusele. Samuti kuuleme SEB palgamakse lahendusest.
Reaalajamajandus (real-time economy ehk RTE) on digitaalne ökosüsteem, kus tehingud eri osapoolte vahel toimuvad reaalajas või minimaalse viitega. See tähendab paberipõhiste majandustehingute ja haldustoimingute asendamist automaatse andmevahetusega digitaalsel, struktureeritud, masintöödeldaval ja standardiseeritud kujul.
Uudiseid Maksu- ja Tolliametist Annika Oja, Maksu- ja Tolliameti käibemaksuosakonna juhataja
Reaalajamajandus on kui digitaalne ökosüsteem, mis lihtsustab ja tõhustab äriprotsesse, et võimaldada ettevõtetel keskenduda oma põhitegevusele ning säästa ressursse haldus- ja tugitegevustelt. Maksu- ja Tolliamet teeb selles jõudsaid edasiarendusi ning ettekande käigus anname ülevaate kõigest uuest, mis seotud andmepõhise aruandluse (s.h e-arved) ja masin-masin liidesega ehk siis kuidas käib raamatupidamisprogrammist otse KMD saatmine. Ainult 5% käibedeklaratsiooni esitajatest saadab selle otse raamatupidamisprogrammist Maksu- ja Tolliametisse. Käibedeklaratsiooni on kõige mugavam saata Maksu- ja Tolliametile X-tee kaudu ettevõtte raamatupidamistarkvarast. Mis on masin-masin liidese kasutamise eelised, kuidas see võiks raamatupidajale kasulik olla?
Kuidas maksustada eraisikutele tehtud väljamakseid 2024 vs 2025 Aule Kindsigo, maksukonsultant
Füüsilistele isikutele tehtud väljamaksete maksustamine
Maksustatavad tulud
Maksuvabad tulud
Maksuvaba tulu suurus ja arvestamine
Mis muutub aastal 2025
Kodukontori kulud
Sõiduauto erisoodustus. Automaks Tõnis Jakob, maksukonsultant
sõiduauto kasutamise maksunüansid
millistel juhtudel on tööandja sõiduauto kasutamine tööle ja koju sõiduks erisoodustus ja millal mitte
sõiduauto hüvitise maksmisega seotud probleemid
kas sõiduarvestust on vaja pidada ja mida seejuures arvestada
mis tähendus on sõiduauto kohta maanteeameti registris töösõitude tarbeks kasutamise registreeringul
2025. aasta mootorsõidukimaksu kavandatav kord
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...