Tehnovõrkude ja -rajatistega seotud asjaõiguslikke probleeme: kinnisomandi kitsendused, servituudid, sundvaldus, talumiskohustus
Koolitusel selgitatame, missugused on asjassepuutuvad õigusaktid ning missugune on kehtiv regulatsioon ja selle rakendamise praktika.
Loeng on seotud praktiliste kaasustega, vaatleme mõlema osapoole huvi ja võimalusi ning selgitame erinevaid läbirääkimistaktikaid ning lahendusvõimalusi.
Koolituse eesmärk on anda selgus regulatsioonis ja selle rakendamise võimalustes ning oskused kehtivate normide praktiliseks tulemuslikuks kasutamiseks. Koolitus on seotud praktiliste kaasustega. Vaatleme mõlema osapoole huvi ja võimalusi ning selgitame erinevaid läbirääkimistaktikaid ning lahendusvõimalusi.
Sihtrühm:
Koolitus on neile, kes enda töö tõttu lahendavad küsimusi, mis seotud tee, elektrivõrgu, torustike või muu taristu ehitamiseks maale kasutusõiguse kokkuleppimisega või ka maa sundvõõrandamisega
Teemad:
- Mis on tehnovõrgud ja -rajatised?
- Kas raudtee, tuulegeneraator, õhuseireradar, trammitee on tehnorajatised? Milline on nendega seonduv regulatsioon?
- Kuidas põrkuvad maaomaniku ja tehnovõrgu rajaja huvid ning kuidas vastuolusid lahendada?
- Mis on servituut, isiklik kasutusõigus, piirang, sundvaldus või sundvõõrandamine?
- Läbirääkimiste pidamine. Probleemid, mis võivad ette tulla ja kuidas neid lahendada?
- Kuidas tehnovõrkude ja rajatistega seotud probleeme lahendada kohaliku omavalitsuse üksuses?
Õpiväljunditena koolituse läbinu teab:
- kuidas lahendada maaomaniku ja tehnovõrgu rajaja vahelisi vastuolusid
- mis on servituut, isiklik kasutusõigus, piirang, sundvaldus või sundvõõrandamine
- tunneb teemakohaste õigusaktide rakendamise praktilisi küsimusi.
Koolitaja:
Alar Urm, advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat
Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual just ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. KOV tööspetsiifikaga on Alar Urm puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...