Kuidas käidelda sademevett ning projekteerida ja ehitada kaasaegseid sademeveerajatisi
Kliima muutub pidevalt ja seetõttu on vajalik sademeveesüsteeme ehitada või rekonstrueerida uute põhimõtete alusel. Kuidas projekteerida ja ehitada sademeveerajatised nii, et liigvesi ei kahjustaks ehitisi ja kogu kavandatud ala oleks aastaringselt kasutatav ilma probleemideta. Kuidas ja kust saadakse sademevee lähteandmed ja mida on vaja teada liigvee käitlemisel. Koolitusel käsitletakse innovaatilisi tehnoloogiaid ja tutvustatakse kaasaegseid ehitusmaterjale. Konkreetsete näidete abil arvutatakse sademevee vooluhulkasid ja arvutatakse, kui kallis on sademevee pumpamine.
Koolituse eesmärk on anda ülevaade sademevee probleemide olemusest ja spetsiifikast. Tutvustada uuemaid lahendusi ja materjale liigvee käitlemisel. Jagada praktilist kogemust.
Sihtrühm:
Torustike projekteerijad, ehitajad ja järelevalveinsenerid, samuti KOV-ide keskkonna- ja ehitusspetsialistid. Kasuks tuleb peaprojekteerijatele, maastikuarhitektidele, ehitusjuhtidele, ekspertidele.
Teemad:
- sademevee jagunemine
- millest saavad sademeveeprobleemid alguse
- lähteandmed ja arvutuste alused
- torustike arvutuse põhialused
- uus standard sademevee arvutusteks
- ehitusmaterjalid: torud, kaevud, pumplad jne
- liiva- ja õlipüünised
- sademevee pumpamise vajadus ja arvutus
- põhilised eksimused
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- saab aru sademevee käitlemise vajadusest ja eripäradest
- oskab arvutada sademevee vooluhulkasid
- oskab valida vajalikud ehitusmaterjalid ja torustike läbimõõdud
- on võimeline kavandama sademeveesüsteemi
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitaja:
Mati Märtson, maakasutuse ja maaparanduse spetsialist
Mati Märtson töötas kuni 30.11.2022 Põllumajandus- ja Toiduameti maakasutuse ja maaparanduse osakonna nõunikuna. Varem on ta töötanud Eesti Maaparandusprojekti projekteerijana. Seejärel mitmes peamiselt torustikega tegelevas firmas müügiinsenerina ja tegevjuhina. Tal on pikk praktika ja suured kogemused drenaaži projekteerimisel, ehitamisel ja uute drenaažimaterjalide kasutuselevõtus. Samuti on Mati Märtsonil pikaajalised praktilised kogemused ehitusdrenaaži ja ka sademevee käitlemisel.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...