Sissejuhatus andmeanalüüsi tipp- ja keskastmejuhtidele
Kuidas lahendada ärilisi probleeme andmekeskselt?
Koolituse käigus saadakse põhiteadmised andmeanalüüsi teostamiseks ja andmeanalüüsi lähenemisest tänapäevases andmeterikkas majanduses. Lisaks räägitakse võimalustest, kuidas suurest hulgast andmetest leida peidetud mustrid, regulaarsus, seaduspärasus ning trendid.
Õpitakse tundma andmeanalüüsiks vajalike andmete hankimise, eeltöötlemise, talletamise, jms. põhimeetodeid ja –kontseptsioone.
Koolitus annab ülevaate andmeanalüüsi ning andmekaevandamise põhimõistetest, meetoditest ning rakendustest.
Koolituse eesmärk on juhtide pädevuse tõstmine andmenalüüsi teemal. Kursuse käigus omandatakse andmeanalüüsi alased oskused tasemel, kust on võimalik jätkata iseseisva õppimisega ning rakendada õpitud oskusi.
Teemade terviklikul läbimisel omandavad osalejad oskuse analüüsida ettevõtte või asutuse äriandmeid ja pakkuda sobilikke lahendusi ettevõtte või asutuse majandusnäitajate parandamiseks andmete abil.
Koolituse lõpuks mõistetakse andmete tähtsust ettevõttes, omatakse ülevaadet andmeanalüüsi põhimõistetest ja lähenemisest ning ollakse suuteline pakkuma ärilistele probleemidele lahendusi, mida on võimalik lahendada andmekeskselt.
Sihtgrupp:
Koolitusele on oodatud tipp- ja keskastmejuhid, andmeanalüütikud, data scientist
Koolituse tulemusena osaleja:
- Oskab indentifitseerida ärilisi probleeme, mida saab lahendada andmete / ärianalüüsi tehnikatega;
- Tunneb andme- ja ärianalüüsi teooria ning praktika kontseptsioone ja põhimõtteid;
- Tunneb andmete eeltöötluse meetodeid ja protsesse;
- Teab andmekaeve ja masinõppe meetodeid ning meetodite valikuid;
- Oskab iseloomustada andmeid;
- Suudab visualiseerida andmeid;
- Omab praktilist arusaamist andmeanalüüsi etappidest, nende etappide vajadusest ja etappidevahelistest seostest.
Koolituse läbiviimise põhimõtted:
- Peamine osa teooriast läbitakse kontakttunnis (videoloengud vajadusel, kui kontakttunni läbiviimine ei ole võimalik). Lisaks tehakse õppurile kättesaadavaks elektroonilised loengumaterjalid. Kontakttundides toimub aktiivne diskussioon käsitletavatel teemadel ning vaadatakse üle olulisemad kontseptsioonid.
- Viiakse läbi näidisjuhtumite analüüs ning lahendatakse praktilisi ülesandeid. Võimalusel toimuvad grupitööd (kui koolitusel ei osale üle kümne osaleja).
- Õpiväljundite saavutamist hinnatakse praktiliste ülesannete ning arutelude käigus.
Koolitaja:
Kristian Allikmaa
Kristian omab magistrikraadi (CUM LAUDE) Tallinna Tehnikaülikoolist ja Singapuri rahvusülikoolist.
Ta on ekspert ja koolitaja BI valdkonnas: andmeladustamine (arhitektuurid, disain, juurutamine), integreerimis- ja migreerimisprojektid, andmete kvaliteedi teemad, masinõpe.
Kristianil on samuti pikaajaline praktiline kogemus analüütiliste andmelahenduste loomises kasutades Tableau Software tarkvara.
TalTech – Tallinna Tehnikaülikoolis on ta lektoriks teemadel: “Business Intelligence and Data Mining”, “Introduction to Data Science”.
Kristianile kuuluvad ka tiitlid “Aasta lektor 2019” ja “Aasta lektor 2020” (magistriõppe programm “Digitaalne transformatsioon ettevõtluses”).
Koolitushind sisaldab lisaks:
- õppematerjale;
- koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
- tunnistust.
Lisaväärtusena pakume:
- tasuta parkimist;
- sooje jooke koos küpsistega;
- värskeid puuvilju
Koolitusfirma tutvustus
IT Koolitus on juhtiv info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning IT projektijuhtimise koolitusteenuse pakkuja Baltikumis. Loen koolitusfirma kohta veel...