Leppetrahv on oluline instrument, mille edukas rakendamine aitab minimaalse pingutusega saavutada oluline – distsiplineerida lepingupartnerit ja tagada kahju hüvitamine. Selle edukaks rakendamiseks peab olema teadlik, kuidas sõlmida leppetrahvi kokkulepet ja kuidas (ning kuna) oma nõue esitada. Vastasel juhul ei täida leppetrahv oma eesmärki.
Käesoleval koolitusel käsitleme põhjalikult leppetrahvi rakendamise olulisi aspekte, mis on praktikas vältimatult olulised leppetrahvi edukaks kohaldamiseks. Teemasid käsitletakse läbi asjakohaste näidete ja kohtulahendite.
NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 3,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Sihtrühm:
Leppetrahv on küsimus, mis puudutab kõiki, kes osalevad (ehituse)töövõtulepingus tellijana või töövõtjana (st. nii ehitajad, KOV-d jne). Samuti puudutab see neid, kes puutuvad ehitusse käsunduslepingu alusel (nt. projekteerijad, tellija järelevalve). Kuid leppetrahviga ei tagata ainult rahalisi kohustusi (nt. arvete maksmine), vaid sisuliselt mistahes kohustuse täitmist.
Seega koolituse sihtrühmaks on ehitajad, projekteerijad, tellijad, KOV esindajad jt, kes puutuvad oma töös kokku ehituslepingutest tulenevate leppetrahvinõuetega.
Koolituse sisu:
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
Koolitaja:
Karin Ploom on alates oktoobrist 2019 Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat. Enne seda töötas ta pikalt advokaadibüroos LEADELL Pilv. Karin Ploom on spetsialiseerunud ehitus- ja kinnisvaraõigusele. Olles ühtlasi ligemale 10-aastase staažiga kohtumenetluse advokaat, saab Karin jagada olulisi praktilisi teadmisi selle kohta, mida tuleb silmas pidada leppetrahvi kokkuleppe sõlmimisel ja nõude esitamisel. Leppetrahvi realiseerimine saab olla edukas üksnes juhul, kui seda rakendatakse nõuetekohaselt. Millised on seadusest ja kohtupraktikast tulenevad „ohud“, saab koolitusel põhjalikult käsitletud läbi asjakohaste näidete ja kohtulahendite.
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.