Turvaline autentimine ja turvalise salasõna loomine ning hoidmine
Koolitusel õpid, kuidas valida turvalist salasõna ning kuidas luua raskesti ära arvatavaid, aga samas meeldejäävaid, paroole. Õpingute käigus saad teada, millised on turvalise autentimise meetodid, et oma kasutatavate kontode turvalisust suurendada.
Suured andmelekked ja andmeröövid on uus normaalsus. Pääsu pole kellelgi – ole Sa suur või väike, idufirma või tavaettevõte. Nõrkade või avalikuks saanud paroolide ja ebaturvaliste autentimislahendustega lekivad isiklike ja ettevõtete kontodega seotud andmed. Ebaseaduslikult lähevad liikvele nii isiklikud kui tööandja saladused, finantsandmed jms – näiteks tööandja uus avaldamata äriplaan, finantsandmed ja ligipääs arvetele, terviseinfo, konto- ja krediitkaartide numbrid ja laste kohta käiv informatsioon.
Koolituse eesmärgiks on õpetada looma igas olukorras turvalisimat salasõna ja valima kasutamiseks autentimise viise, mis kaitsevad kübermaailmas Sind ja Sinu lähedasi.
Sihtgrupp:
Koolitus on Sulle, kui kasutad internetti. Olgu selleks siis e-post, internetipank, sotsiaalmeedia kontod (Facebook, LinkedIn jne) või muud kasutajanime ja parooliga platvormid.
Koolituse sisu:
- Salasõna valimine: kuidas valida, millised on head ja halvad salasõnad, kuidas kaitsta oma salasõna (salasõnade turvalise haldamise võimalused ja kuidas valida paroolihaldustarkvara), miks peab salasõna vahetama.
- Mis ja miks on mitmetasemeline autentimine, kuidas kasutatavaid salasõnu meeles pidada, miks ei ole hea veebilehitsejasse jms paroole salvestada.
- Enamlevinud op- süsteemide lahendused turvaliseks paroolivalikuks ja haldamiseks, riistvaralised ja muud turvalahendused.
Koolituse tulemusena osaleja:
- teab turvalise autentimise meetodeid
- oskab luua turvalist salasõna
- teab salasõna turvalise hoidmise meetodeid
- oskab kasutada mitmetasandilist autentimist
Koolituse läbiviimise põhimõtted:
- Koolitus toimub distantsõppe meetodil veebikoolitustena/kontaktkoolitusena, kus teoreetilised teadmised kinnistatakse praktiliste individuaal- ja rühmatöödega. Osalejatele luuakse võimalus omandatud teadmised sidustada oma varasema kogemuse ning teadmusega läbi praktiliste tööde, mis aitavad teadmisi praktiliselt kasutatavateks oskusteks muuta. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse osalemisega praktilistes rühmatöödes ning individuaalse ülesande täitmisel.
- Koolitust on võimalik ka läbi viia sisekoolitusena.
- Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.
Koolitaja:
Thea Sogenbits on küberkaitse- ja infoturbeekspert, kes nõustab ettevõtteid ja avaliku sektori organisatsioone infoturbe- ja julgeolekustrateegia loomisel, toodete ja teenuste planeerimisel, küberturvalisuse kavandamisel, intsidentide lahendamisel ning organisatsiooni juhtimise optimeerimisel.
Tema varasemad tööülesanded on olnud seotud IBM-i, erinevate kõrgkoolide, YWCA, siseturvalisuse ning juhtimisega. Thea Sogenbits on õppinud IT juhtimist ning inimese ja arvuti interaktsiooni. Tema teadustöö EBS-is uurib küberkuritegevuse ärimudeleid ja väärtusahelaid.
Koolitushind sisaldab lisaks:
- õppematerjale;
- koolitaja konsultatsiooni õpitud teemade kohta e-posti teel pärast koolitust;
Koolitusfirma tutvustus
IT Koolitus on juhtiv info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning IT projektijuhtimise koolitusteenuse pakkuja Baltikumis. Loen koolitusfirma kohta veel...