Raamatupidamiskursus koos tööõigusega
Kursuse eesmärgiks on omandada raamatupidamise alased teadmised, mis vastavad kutsestandardis Raamatupidaja, tase 5 toodud nõuetele.
Sihtgrupp:
Kursus on mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi ja praktilist vajadust hakata tegelema raamatupidamisega – eraisikud, väikeettevõtete juhid, füüsilisest isikust ettevõtjad ja teised huvilised. Lisamoodul on tööõigus, mille käigus selgitatakse töõiguse õiguslikke aluseid.
Teemad:
- Raamatupidamiskursuse teemad (20 õppepäeva):
- Raamatupidamise sisseseadmine ja finantsarvestuse korraldamine – raamatupidamise sise-eeskiri;
- kontod, kontoplaan, seosed bilansi ja kasumiaruandega;
- majandustehingute kirjendamine, dokumendinõuded, arvestuspõhimõtted;
- raamatupidamist reguleerivad seadused;
- varude ja varade arvestus, bioloogiliste varade arvestus;
- põhivarade arvestuse pidamine, amortiseerimise arverstus;import, eksport tehingud;
- laenud ja kohustused – lühiajalised ja pikaajalised kohustused;
- Tööseaduandlus – töötajate värbamine ja selleks võimalikud meetodid,tööleping ja sellega sarnased lepingud ning nende peamised erinevused;
- töölepingu tingimused,tööaeg, puhkeaeg ja puhkus,töölepingu lõppemine (sh ülesütlemise alused ja kord), töötaja ja tööandja vastutus;
- maksundus – käibemaks (sh pöördmaksustamine), palgaga seotud maksud, erisoodustus, ettevõttega mitteseotud kulud, maksuriskide teke, maksude deklareerimine;
- töötajatega seotud arvestused – töötasu, sh keskmise töötasu arvestuse erinevad arvestuspõhimõtted (nt haigushüvitis, koondamishüvitis, õppepuhkus, puhkusetasu jm);
- töölähetus;
- sõiduauto kasutamise kord;tulude ja kulude arvestamine;aruandlus – bilansi ja kasumiaruande koostamine (skeem 1 ja 2);
- rahavoogude aruanne omakapitali arvestus; majandusaasta aruanne, auditeerimine;
- ülevaade raamatupidamisprogrammidest Merit Aktiva / Standard Books;
- FIE raamatupidamine;
- juhtimisarvestus – juhtimisarvestuse terminoloogia, kuluarvestussüsteemid ja –meetodid;
- kululiigid, kulukohad, kulukandjad, finantsplaneerimine, finantsaruannete analüüs.
- Tööõiguse koolituse teemad (2 õppepäeva):
- töötajate värbamine ja selleks võimalikud meetodid
- tööleping ja sellega sarnased lepingud ning nende peamised erinevused
- töölepingu tingimused
- tööaeg, puhkeaeg ja puhkus
- töötasu arvestus
- töölepingu lõppemine (sh ülesütlemise alused ja kord)
- töötaja ja tööandja vastutus.
- isikuandmete konfidentsiaalsuse nõuded.
Vaata ka koolituse õppekava
Õpiväljundid
Koolituse tulemusel õppija:
- tunneb erinevaid käibemaksu arvestamise põhimõtteid;
- arvestab töö-, puhkuse- ja haigustasu ning tunneb vastavat maksuarvestust;
- arvestab maksud ja maksed ning koostab deklaratsioonid ja raamatupidamisaruanded lähtuvalt õigusaktidest;
- majandustegevuse analüüsimisel kasutab finantsaruannete analüüsi põhimeetodeid;
- kasutab kuluarvestuse meetodeid, lähtudes ettevõtte eripärast;
- teab töötamise õiguslikke aluseid
Koolitajad:
Anne Ladva on lõpetanud TRÜ õigusteaduse erialal aastal 1984. Anne omab pikaajalist töökogemust personalijuhina nii eraettevõtluses kui avalikus teenistuses.Käesoleval ajal töötab Tartu Ringkonnakohtu, Tartu Maakohtu ja Tartu Halduskohtu personalijuhina.
Merike Lainemäe on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli raamatupidamise ja rahanduse eriala 1993. aastal. Tegutseb väikeettevõtjana (raamatupidamisteenus) ning koolitab ettevõtluse ja raamatupidamise teemadel. 2013. aasta aprillini töötas AS Ühinenud Farmid pearaamatupidajana. Omab erinevate meeskonadade juhtimise kogemust. Osaleb 2010. aastast ühes maailma suurimas liidrite koolitusprogrammis.
Merikesele pakub huvi kuluarvestussüsteemide ülesehitamine ja juhtimisaruandluse juurutamine. Tema tugevamateks külgedeks on põllumajandusettevõtte raamatupidamise väga hea tundmine, pikaajalised kogemused erinevate ettevõtete juhtimisaruandluste väljatöötamisel, hea suhtlemisoskus ja positiivne ellusuhtumine. Hindab kõrgelt enesearengut.
Marge Kriisa on üle 15 aasta töötanud raamatupidamisteenust pakkuvates ettevõtetes ning seetõttu kokku puutunud erinevates valdkondades tegutsevate ettevõtete raamatupidamisega. Hetkel omandab Marge Eesti Maaülikoolis ettevõtluse ja ökonoomika erialal magistrikraadi.
Marge on üle seitsme aasta tegutsenud täiskasvanute koolitajana (Täiskasvanute koolitaja tase 5) raamatupidamise, ettevõtluse ning finantsplaneerimise valdkonnas.
Hille Raud
Hille töötab hetkel SA Õigusteenuste Büroo juhatajana.
Hariduselt on Hille Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetanud jurist. Tööalaselt on ta tegutsenud peamiselt kahes suunas – aastaid juhtinud ja teostanud Eesti ühiskonnale vajalikke õigusabiprojekte SA Õigusteenuste Bürood püsti hoides ning tegutsenud tööõiguse valdkonna koolitaja/lektorina.
Meeli Vaikjärv
Meelil on üle seitsme aasta töökogemust EAS-is alustavate ettevõtete nõustamisel ja äriplaanide hindamisel. Viimased neli aastat tegelenud täiskasvanute koolitamisega (kutsekvalifikatsiooni tase 5). Meeli on omandanud kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis programmeerijana, magistrikraadid Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal ning Tartu Ülikoolis religiooniuuringute erialal. Enne konsultandi- ja koolitajatööd töötanud mitmete ettevõtete pearaamatupidajana.
Lisainfo:
- Koolituskeskus Reiting on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
- Edukale lõpetajale tunnistus või tõend!
- Koolitus toimub enamasti 2-3 korda nädalas.
- Koolituse hind sisaldab materjale ja kohvipause ning vajadusel on kõigile osalejatele õppepäevadel tagatud sülearvuti kasutamisvõimalus.
Koolitusfirma tutvustus
Reiting – see on tööalased koolitused täiskasvanutele, täpne raamatupidamine ettevõtetele ning asjalik tugi ettevõtlusega alustajale. Reiting koolituskeskus aitab kaasa Teie töötajate arengule soovitud suunas ning kokkulepitud ajaga. Väärtustame loomingulist mõtlemist ja oleme paindlikud. Pakume õigeid teadmisi õigel ajal, õiges kohas ja õige hinnaga. Loen koolitusfirma kohta veel...