Kuidas võtta vastu otsuseid pingelistes olukordades?
Koolitusel räägime, kuidas pinged raskendavad otsustamist ning mida saame ise kontrollida ja muuta, et luua läbimõeldud otsustamisprotsess ning langetada väärtuspõhiseid otsuseid. Analüüsime igapäevatöös ja –elus ettetulevaid pingeolukordi ja õpime erinevaid eneseregulatsioonitehnikaid läbimõeldumate otsuste vastuvõtmiseks.
Miks on sageli raske häid otsuseid vastu võtta? Viimastel aastatel on seda küsimust palju uuritud ning kuigi me arvame, et toetume otsuste tegemisel ratsionaalsusele ja loogikale, näitavad uuringud, et enamik otsuseid tehakse siiski intuitiivselt ja põhinevad emotsioonidel. Eriti tuleb see esile siis, kui tegemist on pingeliste olukordadega, kus emotsioonide juhtimine võib olla raskendatud. Paratamatult kaasneb iga otsustamisega pinge või isegi hirm võtta vastutus millegi eest, mida ei osata ette näha.
Koolituse eesmärk:
Määratleda enda sisemised ressursid igapäevaste pingetega toimetulekul ning omandada teadmised ja oskused pingelistes olukordades läbimõeldud ja väärtuspõhiste otsuste vastuvõtmiseks.
Sihtgrupp:
Spetsialistid ja juhid, kes soovivad omandada teadmisi, kuidas ennast pingelistes olukordades paremini juhtida ja võtta vastu läbimõeldud otsuseid.
Programm:
- 09.45–10.00 Kogunemine ja hommikukohv
- 10.00–11.30 Millised piirangud ja pinged raskendavad otsustamist?
- Kuidas pinged tekivad?
- Mida saab ise kontrollida ja muuta?
- Millest sõltub isiklik mõjujõud?
- 11.30–11.45 Kohvipaus
- 11.45–13.15 Miks piirangud ja pinged raskendavad otsustamist?
- Reaktsioone vallandavad päästikud
- Tähelepanufookuse suunamine küsimuste abil
- Kasulik suhe mõtetete ja emotsioonidega
- 13.15–14.00 Lõuna
- 14.00–15.30 Mida tuleb arvestada otsustamisprotsessis?
- „Ja … ja …“ mõtteviisi rakendamine
- Alternatiivide kaalumine
- Tulevik nõuandjana
- 15.30–15.45 Kohvipaus
- 15.45–17.00 Kuidas langetada väärtuspõhiseid otsuseid?
- Lühiajalisest emotsioonist kaugemale vaatamine
- Vaatenurga avardamine
- Väärtuspõhise otsuse valimine keerulistes olukordades
Koolituse tulemusena osaleja:
- on analüüsinud igapäevaelus ja töös ettetulevaid pingeolukordi;
- on määratlenud enese kontrolli all olevad pingeallikad;
- teab, mida tuleb arvestada otsustamisprotsessis;
- teab, kuidas väärtuspõhiseid otsuseid vastu võtta;
- tunneb erinevaid eneseregulatsioonitehnikaid pingelistes olukordades otsuste vastu võtmiseks.
Koolitaja:
Ave Eero on koolitajana tegev alates 1994. aastast ning omab täiskasvanute koolitaja (tase 7) kutsetunnistust.
Hariduslikult taustalt on Ave psühholoog, õppinud NLP treeneriks, teadvelolekupõhise omaksvõtmise ja pühendumise treeningu läbiviijaks, meelerahu ja teadveloleku koolitajaks, suhtlemistreeneriks, Gordoni Efektiivsustreeningute instruktoriks. Ta on täiendanud end süsteemse pereteraapia, mänguteraapia, kunstiteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia, psühhodraama ja sotsiomeetria valdkonnas.
25 aasta jooksul on Ave koolitanud erinevatel inimeseks olemisega seotud teemadel: eneseareng ja praktiline psühholoogia, suhtlemis- ja mõjutamisoskused, liidrikäitumine ja koostööoskused, teadvelolekupõhine omaksvõtmise ja pühendumise treening, neuro-lingvistilise programmeerimise (NLP) praktiku, meisterpraktiku ja koolitaja taseme väljaõppekursused.
Koolitajana kannab Avet tugev veendumus, et „igas inimeses on olemas kõik sisemised ressursid, mida inimene õnnestumiseks vajab“. Alati pole nendele ressurssidele lihtne ligi pääseda. Oma rolli koolitajana näeb Ave eelkõige teejuhi ja inspireerijana: aidata inimestel leida rada sisemise tarkuse juurde ja oma potentsiaal avada.
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.
Koolitusfirma tutvustus
Koolitusfirma Excellence viitab nõudlikele eetilistele ja kvalitatiivsetele kriteeriumitele ning ambitsioonikatele eesmärkidele Koolitus- ja Arenduskeskuse tegevuses, teeninduses ja teenustes. See on teenus, mis ületab tavapäraseid standardeid pakkudes organisatsioonidele paindlikke personali arengu toetamise võimalusi. Loen koolitusfirma kohta veel...