Koroonakriisis puhkuste paindlik korraldamine
Veebiseminaril käsitletakse, millised on tööandja ja töötaja õigused ja kohustused seonduvalt erinevate puhkuse liikidega. Eraldi tähelepanu all on, millised on tööandjate võimalused keerulistes majandusoludes seonduvalt puhkustega paindliku ja tööandjale kõige sobivama töökorralduse loomise seisukohalt. Räägitakse tööandja õigusest määrata puhkuse perioodi, kokkulepitud puhkuseperioodi muutmise võimalusest, puhkuse katkestamisest ja edasi lükkamisest ja palju muud.
Samuti vaadatakse üle keerukamad puhkusetasude arvestamise nüansid, käsitletakse puhkusetasu väljamaksmise aja küsimusi ning tuuakse näiteid.
Sihtgrupp:
Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised peronaliküsimuste eest vastutavad isikud.
Koolituse sisu:
- puhkusi puudutavad kokkulepped töölepingus
- tööandja kohustus anda puhkust, töötaja kohustus puhata
- puhkuse andmine uuele töötajale
- puhkuse ajakava
- puhkuse võtmine osade kaupa
- tööandja ja töötaja õigus puhkus katkestada ja edasi lükata
- puhkuste aegumine ja aegumise peatumise erisused
- puhkusetasu väljamaksmise aeg ja kokkulepped
- keskmise töötasu arvestamise keerulisemad nüansid (põhipuhkusetasu näitel: aluskuude valimine, arvestusmeetodi valimine, tasude ümberarvestamine, indekseerimine, lühike töösuhe ja pikalt töölt eemalolek)
Veebiseminari täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminaril osalemine täies mahus ning veebiseminari arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:
- orienteerub tööandja ja töötaja õigusi ja kohustusi puudutavas puhkuste regulatsioonis
- tunneb erinevate puhkuseliikide tasude arvestamise põhimõtteid ja tasude väljamaksmise aja reegleid
- oskab valida õige arvestusmeetodi põhipuhkusetasu arvestamiseks ja tasu välja arvestada
- tunneb põhimõtteid, millal tuleks varem makstud puhkusetasud ümber arvestada
Koolitaja:
Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik jne.
Lisainfo:
- Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
- Kõigil osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km.
- Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...