Finantsvaldkonna kontrollisüsteemid KOV´s
KOVde kontrollimine ei toimi samasuguselt kui äriettevõtetes või riigiasutustes. Sageli tellitakse KOV poolt erinvaid vastavuskontrolle, auditeid, järelevalveid. Kuid nõudeid, mille jägi kontrolle tellida, on erinevaid. Kõige sagedasem küsimus on, kas tehingute seaduslikkuse (riigihangete ja ostude) audit tuleb tellida vandeaudiitorilt või siseaudiitorilt? Kes üldse seda peab tellima? Millise standardi järgi peaks hanke kutsedokumendis auditit või järelevalvet tellima? Mida tuleb kirjutada hanke kutsedokumendis lahti, et mitte saada 2 lehekülge powerpoint aruannet?
Sihtgrupp:
KOV finantsjuhid, raamatupidajad, protsessijuhid, ka siseaudiitorid ja teised, kes puutuvad kokku finantsjuhtimise kontrollisüsteemide rakendamisega organisatsioonis.
Koolituse sisu:
- üldosa
- KOV auditeerimist ja kontrolle reguleerivad õigusaktid KOV jaoks
- põhimõisted ja nende seosed
- sisekontroll ja sisekontrollisüsteem; millised on nõuded sisekontrollisüsteemile
- organisatsioonikultuuri tüübid ja neile sobilikud kontrollimudelid finantsarvestuses
- siseaudit, finantsaudit, tulemusaudit, vastavusaudit, kvaliteediaudit, protsesside hindamine, IT audit, tehingute seaduslikkuse kontroll, GDPR ning rahapesu ja terrorismitõkestamine
- kontrolli- ja juhtimistasandid (nõukogu/volikogu, tegevjuhtimine, auditikomitee/revisjonikomisjon)
- asutuse riskide hindamine
- kuidas, kes ja millal riskide hindamisega tegelema peab
- kas ja millistes valdkondades on riskide hindamine kohustuslik KOV’s
- auditite liigid
- nõuded audiitoritele ja kontrollijatele
- standardid – millal ja millised
- IIA standardite eesmärk ja ülesehitus
- ISA standardid
- ISO jm kvaliteedijuhtimissüsteemi standardid ja mudelid
- töövõtu planeerimine ja tellimine
- lähteülesanne – mida ja kuidas küsida lähteülesandes
- fookuse seadmine läbi riskide hindamise
- lühiülevaade protseduuridest ning kasutatavatest meetoditest
- dokumenteerimine ja aruande koostamine – mida nõuda töövõtu teostajalt
Koolitaja:
Siiri Antsmäe, Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina ning seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina. Alates augustist töötab Siiri Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina ning tegutseb aktiivselt koolitajana. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on teeb ta koostööd Addenda, Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Eesti Koolitus- ja konverentsikeskuse, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega ning on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiril on avaliku halduse magistrikraad ning ISO 9001 juhtaudiitori, avaliku sektori siseaudiitori (CGAP) kutsetase ja atesteeritud siseaudiitori (CIA) kutse ning ta omab ka siseauditi kvaliteedihindaja tunnistust (QA). Lisaks tegeleb Siiri aktiivselt muusikateraapiaga.
Maksumus sisaldab praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit, kohvipause ja lõunat.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...