Fassaadilahenduste võimalused ja tulevikusuunad, fassaadikrohvide roheline tulevik
Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid fassaadide soojustamise ja viimistlemise variante, seda nii materjalidest lähtuvalt kui ka tehnoloogiliste võimaluste seisukohast. Lisaks võimaluste tutvustamisele käsitletakse nende süsteemide ülesehitust ja olulisi erinevusi nt krohvfassaadi ja klinkertellistega fassaadide ehitamisel. Krohvitavate fassaadide ehituse osas tuginetakse suuresti kehtivale juhendmaterjalile ET-2 0404-1010 soojusisolatsiooni-liitsüsteemide ehitamisest. Erilahenduste osas tuleb juttu tootjate endi väljaarendatud süsteemidest ning riikide kohalikest standarditest. Lisaks uute fassaadide ehitamisele keskendutakse koolitusel ka olemasolevate fassaadide renoveerimisele.
Koolitus toimub nii veebis kui ka e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.
Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.
E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.
Fassaadide ehitamiseks, soojustamiseks ja viimistlemiseks on variante mitmeid. Nõndanimetatud õhekrohvfassaade on ligi 70 aastat viimistletud erinevate struktuurkrohvidega. Suurem muutus toimus paarkümmend aastat tagasi, kui lisaks krohvile hakati soojustusele liimima õhukesi klinkertellistest plaate. Kaasajal on materjalide ja tehnoloogiate areng väga kiire ning erinevad süsteemitootjad peavad omamoodi võidujooksu, et pakkuda aina uusi lahendusi õhekrohvfassaadide viimistlemiseks. Teisalt piiravad tootjaid erinevad EU ülesed regulatsioonid mistõttu ei saa enam toodetesse lisada valimatult erinevaid kemikaale. Sellega on fassaadide kauakestva esteetilise väljanägemise tagamine saanud tugeva tagasilöögi ning tootjad arendavad aina uusi tehnoloogiaid visuaalse vastupidavuse parendamiseks. Kauakestva isolatsioonisüsteemi ehitamise alus on tugev projekt. Koolitusel tuleb juttu ka olulisematest pidepunktidest, mis ühes tugevas projektis peaksid olema paika pandud.
Sihtrühm:
Projekteerijad, arhitektid, ehitusjärelevalve teostajad, ehitajad, projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid, ehitustööde tellijad, kinnisvaraarendajad, KOV spetsialistid, KredEx konsultandid, üli- ja kõrgkoolide õppejõud.
Koolituse sisu:
- erinevad fassaadide kasutamiseks mõeldud soojustusmaterjalid
- fassaadide viimistlusmaterjalid ja trendid
- innovatiivsete fassaadilahenduste ehitamine samm-sammult
- keskkonnale ohutud viimistluskrohvid ja värvid ning sellega kaasnevad ohud
- soojusisolatsiooni-liitsüsteemi SILSi projekteerimine
- olemasolevate krohvfassaadide renoveerimine
- fotod elust enesest: põhjus-seos-tagajärg
Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
- tunneb erinevaid soojustusmaterjale ning viimistlemiseks sobilikke tooteid
- omab ülevaadet tänastest ja tulevastest trendidest, kuhu me arhitektuuriliselt liigume ning kuidas kombineerida erinevaid materjale omavahel
- arhitekt oskab planeerida ja kombineerida teostatavaid ja tootjapoolsete heakskiitudega lahendusi
- projekteerija omab teadmisi kuidas keerukaid ja ebastandardseid projekte koostada või vajadusel oskab õigest kohast abi küsida
- peatöövõtjana oskab nõuda korrektset projekti ning kvaliteeti töövõtjatelt
- järelevalvena kontrollida fassaadi ehitamisel peamisi tööetappe
Koolitaja:
Marti Dengo, Fassaaditoodete tootejuht, Weber ja Eesti Ehitusviimistlejate Liit MTÜ liige
Marti Dengo on alates 2009. aastast töötanud Saint-Gobain Eesti AS-s Weberi kaubamärgi all müüdavate fassaaditoodetega, sealhulgas alates 2012. aastast tootejuhina. Kuna juba kõrgkooli ajast on Martit paelunud tootearendus, siis on ta tänasel hetkel osa ka Saint-Gobaini Skandinaavia ja Baltikumi tootearenduse töögrupist. Marti Dengo on ühtlasi ka ettevõttega MTÜ Eesti Ehitusviimistlejate Liidu liige ning seeläbi osalenud MTÜ Eesti Ehitusviimistlejate Liidu töögrupis, kes andis välja tänaseni viimase kasutusel oleva ET-2 0404-1010 soojusisolatsiooni-liitsüsteemide juhendi.
Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...