Intellektuaalomandi olulisimad riskid IP’d (Intellectual Property) sisaldavate lepingute sõlmimisel
Teadmistepõhises majanduses on intellektuaalne omand tõusnud tähelepanu keskmesse, uue majanduse alustalaks. Paraku on Eesti kohtupraktikas intellektuaalset omandit käsitlevad kohtuvaidlused üha sagenenud.
Mis on peamised (eelkõige ebapiisavast kaitsest või kehvadest lepingutingimustest tulenevad) intellektuaalomandiga seotud riskid ja kuidas praktiliselt enda intellektuaalomandit kaitsta?
Õppepäeva eesmärk on anda põhjalikud ning praktilised teadmised intellektuaalomandi alustõdedest – justnimelt lepingute koostamise, ülevaatamise ja sõlmimise kontekstis ja kuidas ennetada ja ületada IP’d sisaldava lepingu sõlmimisega seotud probleemkohti.
Koolituse sisu:
- Mis on Intellektuaalomand ja selle erinevad liigid
- Miks on Intellektuaalomandi kaitse oluline ühingu äritegevuses?
- Mis on peamised intellektuaalomandiga seotud riskid (eelkõige siis ebapiisavast kaitsest või kehvadest lepingutingimustest tulenevad)?
- Kuidas praktiliselt enda intellektuaalomandit kaitsta?
Koolituse läbinu:
- oskab tuvastada, mis on tema ühingu äritegevuseks oluline IP;
- saab aru seda IP’d käsitlevatest lepingusätetest ning õiguskorra aluspõhimõtetest;
- oskab näha olulisimaid riske lepingusätetes, mis käsitlevad intellektuaalomandit;
- oskab pidada sisulisi läbirääkimisi lepingutingimuste osas, mis käsitlevad IP’d.
Koolitaja:
Rauno Kinkar vandeadvokaat, Advokaadibüroo LEXTAL partner ja juhatuse liige ning IT/IP meeskonna juht
Rauno peamiseks töövaldkonnaks on klientide nõustamine IT lahenduste, intellektuaalse omandi (sh tarkvaraga), blokiahela (WEB3) ja tarkade tehnoloogiatega seonduvates õigusküsimustes. Lisaks tegeleb Rauno süvendatult andmekaitse küsimustega (sh GDPR). Rauno sulest pärineb Eesti esimene laiapõhjaline ja õigusteoreetiline käsitlus isejuhtivate sõidukite käitamisel tekkivast tsiviilvastutusest. Kliendile kaasaegse ja toimiva lahenduse otsimine ja leidmine on see, mis Raunot inspireerib. Rauno on alates 2020. aastast Eesti Advokatuuri IT/IP komisjoni liige, samuti on ta üks Eesti Digivara Liidu juhatuse liikmetest ning asutajaliige.
Koolitusfirma tutvustus
Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus korraldab konverentse ja koolitusi, mille sisu loomisel keskendutakse ennekõike kliendi ootustele ning rahulolule. Loome aastas ligikaudu poolsada originaalset koolitust ning kümmekond visiooni- ja erialakonverentsi. Loen koolitusfirma kohta veel...