Suhtlemine erinevate probleemidega inimestega hooldustöös
Koolituse tulemusena oskab õppija valida sihtgrupile sobiva suhtlemisviisi ja luua usalduslikku suhet abivajaja, tema lähedaste ja kolleegidega.
Veebikoolitusel on mugav osaleda arvuti vahendusel (võimalik on ka nutitelefoniga, tahvelarvutiga). Veendu, et oleks hea internetiühendus. Sülearvutitel on kaamera ja mikrofon sisse ehitatud. Lauaarvutiga osaledes on hea – lisada lauaarvutile veebikaamera ning kõrvaklapid, kasutada saab ka nutitelefoni kõrvaklappe (kui see võimalus on olemas).
Õppe koostamise alus: Kutsestandard: Hooldustöötaja, tase 3. (B.2.4 14) valib suhtlemisviisi vastavalt sihtgrupile; kasutab sobivaid suhtlemisvorme ja -viise, et saavutada usalduslik suhe abivajaja, tema perekonna, hooldajate ja teistega.)
Koolituse sihtgrupp: Koolitus on mõeldud hooldustöötajatele, kes soovivad saada teadmisi suhtlemiseks probleemse inimesega.
Õppe alustamise tingimus(ed): koolituse läbiviidava keele oskus, teadmised hooldustöötaja alusteadmistest. Veebikoolitusel osalemiseks on vajalik arvuti, kaamera, mikrofoni ning interneti olemasolu.
Koolituse sisu:
- Inimeste vaheliseks koostööks vajalikud eeldused ja oskused (suhtlemisel).
- Vestluse alustamine. Kehakeel.
- Suhtlemistõkked.
- Kui inimene väljendab end ebakohaselt/vaenulikult.
- Vestluse juhtimise tehnikad.
- Meeskonnatöö hooldustöös.
- Konfliktid
- Erilised inimesed erinevate probleemidega ja nendega suhtlemise eripärad.
Koolituse lõpuks õppija:
- Oskab luua sobilikku õhkkonda suhtlemiseks abivajajatega
- Tunneb ära ja oskab suhtlemistõkkeid vältida
- Oskab suhelda konfliktses situatsioonis hoolealuse, tema lähedaste ja kolleegidega
- Suudab teha meeskonnatööd hooldusprotsessis
- Teab erinevate probleemidega abivajajate suhtlemisiseärasusi
Koolituse lõpetamise eelduseks on osalemine 100% auditoorsetes tundides.
Hindamismeetod: Test 10 küsimusega – valikvastustega 5 küsimust ja avatuid küsimusi 5
Hindamiskriteeritum: Test on positiivse tulemusega kui õigeid vastuseid on 70%
Koolitaja:
Kätlin Pilt (RN MA), omab magistrikraadi terviseteaduses (vaimse tervise õendus). Täiendanud ennast motiveeriva intervjueerimise, lahenduskeskse lühiteraapia, kognitiiv-käitumisteraapia ja süsteemse pereteraapia alal. Lisaks õde-spetsialist intensiivravi alal; erakorralise meditsiini (EM) kogemus alates 2008a, Tartu Kiirabi EM õde-brigaadijuht. Koolitusvaldkonnas tegutsenud 11 aastat, peamiselt esmaabi andmise oskuste osas. Õpetab Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Õdede Liidu liige. Tervishoiutöötaja registri number: N10315 .
Koolitusfirma tutvustus
Täienduskeskus on loodud täiskasvanute täiendusõppe haridusse panustamise eesmärgil. Koolitusi korraldame üle Eesti ning järjest rohkem koguvad populaarsust asutusesisesed koolitused. Loen koolitusfirma kohta veel...