Riiklik järelevalve ehitusvaldkonnas
Ootame Teid osalema koolitusel, kus käsitletakse muu hulgas, millal järelevalvemenetlus algatada, kuidas õigesti ja tulemuslikult seda läbi viia ning milliseid vigu tehakse ettekirjutuste koostamisel.
Eestis kehtib palju seadusi, mille eesmärk on kaitsta avalikke huve või isikute õigusi. Näiteks omandiõigust, tervist, keskkonda jms. Korrakaitseseadus annab avalikule võimule õiguse ja kohustuse neid hüvesid kaitsta ning määrab reeglid, kuidas seda teha. Üks viis sundida isikuid lõpetama õigusrikkumisi on teha seda riikliku järelevalve käigus. Näiteks ehitusvaldkonnas on riiklik järelevalve vajalik selleks, et tagada ehitamise ja ehitise vastavus kehtestatud nõuetele ja seeläbi ohutum elukeskkond.
Sihtgrupp:
Kohalikud omavalitsused ja teised riikliku järelevalve läbiviijad, ehitusettevõtjad ning kinnisvara omanikud.
Koolituse sisu:
- järelevalve eesmärk
- järelevalve läbiviimise pädevus ja ulatus
- järelevalve algatamine
- järelevalve läbiviimine (menetluse põhimõtted, korrakaitseseadus ja haldusmenetluse seadus, menetlusosalised, menetlustoimingud jms)
- järelevalve meetmed ja nende rakendamine
- tulemuse fikseerimine (rikkumise tuvastamine)
- ettekirjutuse tegemine (otsuse tegemine ja põhjendamine
- haldussunnivahendid ja nende rakendamine
- ettekirjutuste vaidlustamine
Koolitaja:
Martina Proosa AS Merko Ehitus Eesti, jurist. Martina on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega – osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes.
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...