Summeeritud tööaja arvestamine ja rakendamine – tööajapiirangud ja puhkeajanõuded
Ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus vaatame üle summeeritud tööajaga töötamise põhiregulatsiooni ning käsitleme sellega seotud uut kohtupraktikat ning tõlgendusraskusi.
Osalege veebikoolitusel võimalike töövaidluste välitimiseks!
Koolitus toimub nii veebis kui ka e-õppena!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.
Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.
E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.
Summeeritud tööaja rakendamine on sobilik valdkondades, mida iseloomustab hooajalisus, prognoosimatus ning kus tekib palju üle- ning alatunde. Töötamine graafiku alusel on teema, mis sageli küsimusi tekitab nii tööandjale kui ka töötajale.
Millised on tööajapiirangud ja puhkeajanõuded summeeritud tööajakavaga töötamise puhul? Millised on õigusaktidest tulenevad nõuded summeeritud tööaja kokkuleppimisel ning graafikute koostamisel? Kuidas aru saada, kas on mõislik üle minna summeeritud tööaja rakendamisele? Kuidas õigesti määrata summeeritud tööajaga töötaja arvestusperioodi normtunde? Kuidas töötaja puhkused ja haigestumised mõjutavad normtunde? Millised on erinevate tasude maksmise põhimõtted?
Sihtrühm:
Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised peronaliküsimuste eest vastutavad isikud.
Teemad:
- summeeritud tööajakavaga töötamise kokku leppimine töölepingus
- tööajakava teatavaks tegemine töötajale
- arvestusperioodide erinevad võimalikud pikkused
- summeeritud tööajaga töötaja „normtundide“ kindlaksmääramine
- puhkuse planeerimine summeeritud tööajaga töötaja tööajakavasse
- „normtundide“ arvestamine summeeritud tööajakavaga töötava töötaja haigestumise korral
- alatundide ja ületundide tekkimine summeeritud tööajakavaga töötavatel töötajatel
- riigipühad vs summeeritud tööaeg
- riigipühale eelneva tööpäeva lühendamine summeeritud tööajaga töötajal
- tööajapiirangud ja puhkeajanõuded summeeritud tööajakavaga töötamise puhul (sh Euroopa Kohtu 02.03.2023 otsuse tõlgendus)
- töötasu maksmine summeeritud tööajaga töötajale
- miinimumpalga maksmise kohustusest summeeritud tööajaga töötajale
- keskmise töötasu arvestamine summeeritud tööajakavaga töötajale
- lõpparvega makstavate hüvitiste arvutamine summeeritud tööajakavaga töötajale
Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:
- tunneb õigusaktidest tulenevaid nõudeid summeeritud tööaja kokkuleppimisel ja graafikute koostamisel ja neist teavitamisel
- on kursis asjakohase kohtupraktikaga
- oskab õigesti määrata summeeritud tööajaga töötaja arvestusperioodi normtunde
- on kursis, kuidas töötaja haigused ja puhkused mõjutavad normtunde
- tunneb summeeritud tööajaga töötajale erinevate tasude maksmise põhimõtteid (sealhulgas üle- ja alatunnitasud, ülesütlemisest vähem etteteatamise hüvitis, miinimumpalga maksmise põhimõtted
Koolitaja:
Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne.
Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega.
Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik jne
Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitusfirma tutvustus
Addenda OÜ on erinevate valdkondade koolitustel keskendunud sihtrühma nii hetkelistele kui ka tulevikusuundi arvestatavatele vajadustele ning väärtustele. Addenda OÜ väärtustab oma koolitustelt saadud osalejate tagasisidet, mis on aluseks koolituste ning -programmide muutmiseks või täiustamiseks. Loen koolitusfirma kohta veel...